18 października 2021 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 3303 Views

Przyczepność i zwinność w każdym terenie – kolekcja Cross marki Salomon

Marka Salomon zaprezentowała kolekcję Cross, w której znajdziemy modele dostosowane do potrzeb każdego biegacza – od początkującego, który trenuje rekreacyjnie, po zaawansowanego biegacza, który potrzebuje niezawodnego obuwia na wymagające treningi czy starty.


18.10.2021 r.

Planując treningi biegowe z dala od asfaltowej nawierzchni i wytyczonych ścieżek należy pamiętać o obuwiu, które pozwoli pewnie pokonywać kolejne kilometry. Biegi w terenie wymagają obuwia zaprojektowanego z myślą o wymagającym i zróżnicowanym podłożu, powinny przede wszystkim wyróżniać się przyczepnością, komfortowym dopasowaniem, ochroną i zapewniać stabilność. Te wszystkie cechy łączą modele Cross marki Salomon.


Alphacross 3

Alphacross 3 to komfortowe obuwie przeznaczone dla początkujących biegaczy, którzy potrzebują wygodnych, amortyzowanych butów wyróżniających się optymalną przyczepnością w grząskim terenie i wytrzymałością.


Madcross

Madcross to najnowszy model w Kolekcji Cross, który zaprojektowano z myślą o żądnych przygód biegaczach, którzy trenują rekreacyjnie i potrzebują obuwia do różnych aktywności. Model ten tak jak wszystkie Crossy posiada słynną podeszwę Contagrip®, a dokładniej Contagrip® Traction Durability, która łączy w sobie głęboki, agresywny bieżnik i wytrzymałość (dzięki zastosowaniu niezwykle trwałej gumy). Takie połączenie sprawia, że but idealnie sprawdza się w grząskim, błotnistym i trudnym technicznie terenie. Ponadto jest to jedyny model w Kolekcji Cross, w którym zastosowano technologię Fuze Surge. Jest to element podeszwy środkowej składający się w 70% z tworzywa EVA oraz w 30% z naturalnego kauczuku. Dzięki takiemu połączeniu materiałów zmniejszono ilość sztucznego polimeru wykorzystanego do produkcji Madcrossa, jednocześnie zapewniając płynniejsze, bardziej komfortowe przetaczanie.


Supercross 3

Kolejny z modeli tworzących Kolekcję Cross to Supercross 3 – czyli już trzecia, udoskonalona generacja tego modelu. Supercross 3 to niezwykle zwinne, wyjątkowo przyczepne obuwie zapewniające wydajność, komfort i ochronę na najbardziej błotnistych i technicznie trudnych szlakach. Będzie odpowiedni dla biegaczy, którzy trenują 2-3 razy w tygodniu, pokonując leśne ścieżki i bardziej techniczne trasy.


Wildcross 2

Wildcross 2 to model dla bardziej zaawansowanych i wymagających biegaczy, którzy poszukują obuwia do codziennych treningów. Model ten doskonale radzi sobie w dzikim, mokrym i grząskim terenie. Zastosowana w Wildcrossie podeszwa Contagrip® Traction Adhesion stworzona została z myślą o grząskim, luźnym lub chropowatym i nierównym podłożu. Posiada głębokie, ostre kostki bieżnika wykonane z mieszanki gumy łączącej trwałość i przyczepność. Dzięki takiemu połączeniu Wildcross doskonale sprawdzi się w najdzikszym terenie.


Speedcross 5

Najpopularniejszy z modeli w Kolekcji Cross to niewątpliwie Speedcross 5. Legendarny model, znany każdemu pasjonatowi biegów w terenie. Idealny do codziennych treningów jak i startów. Najnowsze wydanie Speedcrossa to gwarancja jeszcze lepszej przyczepności, dopasowania i wydajności. Model ten idealnie sprawdza się na luźnym, miękkim i wymagającym technicznie podłożu. Doskonale dopasowuje się do stopy dzięki zastosowaniu takich technologii jak System SensiFit™ czy system szybkiego wiązania Quicklace™.

Przed zakupem idealnego modelu z Kolekcji Cross najlepiej sprawdzić go na własnej stopie – mierząc w sklepie lub testując podczas organizowanych przez markę Salomon warsztatów biegowych How to Trail Run. Kalendarz warsztatów jak zawsze do odszukania na oficjalnej stronie marki w zakładce Explore.


Wyzwanie Cross – Konkurs

Z okazji premiery nowych generacji modeli Cross jak i nowego modelu Madcross marka Salomon ogłosiła jesienne wyzwania, które odpowiadają charakterowi Crossów i nowych ambasadorów – Agnieszki i Macieja Kot.

Od 13 października do 14 listopada każdy może podjąć jedno z wyzwań Cross Series i zawalczyć o wyjątkowe nagrody.
Szczegóły konkursu pod adresem: https://www.salomon.com/pl-pl/wyzwanie-cross
Podejmujesz wyzwanie?

/informacja prasowa/

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *