22 lipca 2016 By POLSKIE DROGI, Slider With 3230 Views

Robot rehabilitacyjny dzięki akcji „wyBIEGAM poMOC” Fundacji Tesco Dzieciom

Czy można połączyć aktywność fizyczną z dbaniem o zdrowie innych? Dzięki V Biegowi Charytatywnemu Fundacji Tesco Dzieciom, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, to możliwe. Bieg pod hasłem „wyBIEGAM poMOC ” odbędzie się 10 września w Krakowie, jednak dzięki dodatkowej akcji charytatywnej dołączyć do niego może każdy, w dowolnym miejscu w kraju.

W drugą sobotę września na krakowskich Błoniach odbędzie się piąta edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. Wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i dziecięcych zawodach biegowych, jak i towarzyszącym im rodzinom i przyjaciołom. W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy  i atrakcje promujące zdrowy tryb życia. Zapisy na bieg prowadzone są w systemie internetowym http://zapisy.sts-timing.pl/59/.

Nie musisz jechać do Krakowa, żeby pomóc…

Choć wydarzenie ma miejsce w stolicy Małopolski, to każdy może wesprzeć szczytną akcję. Co należy zrobić? Wystarczy wejść na stronę www.fundacjatesco.pl, kupić specjalną charytatywną koszulkę „wyBIEGAM poMOC”, a 10 września, w dowolnym miejscu w Polsce, pobiegać w niej – w dowód solidarności z potrzebującymi dzieciakami.

Dochód, zarówno z biegu, jak i sprzedaży koszulki charytatywnej, zostanie przekazany Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie, w którym leczą się dzieci z całej Polski. Dzięki niemu zakupiony zostanie wyjątkowy sprzęt rehabilitacyjny – Prodrobot, który posłuży do pionizacji i inicjacji ruchu, rehabilitacji kończyn i treningu chodu oraz pomoże w rekonwalescencji ciężko chorym małym pacjentom szpitala.

Ten zautomatyzowany trenażer odwzorowuje wzorce ludzkiego chodu oraz oferuje ćwiczenia niespotykane w innych tego typu urządzeniach. Dzięki konsultacji twórców robota ze specjalistami w zakresie rehabilitacji, medycyny i automatyki w Prodrobocie zastosowano wiele rozwiązań konstrukcyjnych, które poprawiają komfort ćwiczącego, co w przypadku dzieci ma olbrzymie znaczenie.

Dzięki czterem poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco Dzieciom przekazała już 412 000 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Gdyby nie zaangażowanie ponad 4000 osób w czterech edycjach biegu, niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny sali rehabilitacyjnej w Zakładzie Fizjoterapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, świetlic Onkologii i Hematologii oraz świetlic w Klinice Neurologii Dziecięcej.

/na podstawie informacji prasowej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *