30 września 2020 By RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 1556 Views

Run 100love. Biegowy weekend w Radkowie z Kingą Kwiatkowską, Jarkiem Gonczarenko i Rafałem Bielawą.

W dniach 9-11 października 2020 roku w Radkowie u podnóża Gór Stołowych odbędzie się biegowy weekend z Kingą Kwiatkowską, Jarkiem Gonczarenko i Rafałem Bielawą.

—————————————————————————————————
30.09.2020 r.

Jeżeli nie macie jeszcze planów na jeden z październikowych weekendów, warto w terminie 9-11 października wybrać się w kierunku ziemi kłodzkiej. Właśnie w tych dniach zorganizowany zostanie weekend biegowy z Kingą Kwiatkowską, Jarkiem Gonczarenko i Rafałem Bielawą.  Zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie z uroczą i zwariowaną grupą przyjaciół. Weekend biegowy, który wspólnie z firmą Chris organizują w ośrodku CAMP RADKÓW w Radkowie z całą pewnością będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń, wysłuchania tego, jak trenują, na co zwracają uwagę i jakie błędy popełniają. Nie zabraknie prezentacji, wspólnego biegania i zabawy. Kinga, Jarek i Rafał to nie tylko znani biegacze, ale przede niezwykle radośni i sympatyczni ludzie! Wpadajcie do Radkowa, bo warto!

W programie, którego szczegóły znajdziecie >> TU zajęcia biegowe, teoretyczne i integracyjne. Na stronie znajdziecie również informacje o kosztach pobytu z wyżywieniem oraz realizacją zajęć programowych.

Ośrodek w Radkowie położony jest u podnóża Gór Stołowych pomiędzy najwyższym jego szczytem, Szczelińcem Wielkim, a granicą z Czechami. Górskie powietrze, zachwycające widoki, bujna zieleń i niezaprzeczalne walory przyrodnicze to jedno z piękniejszych miejsc do biegania. Doskonale wie o tym kierownik ośrodka Jarek Gonczarenko, który trenuje tu wspólnie z Kinga Kwiatkowska do ultra dystansów.

Kinga Kwiatkowska
Kobieta Ultra, która biega po górach i od wielu lat ta pasja zajmuje część jej życia. Zawodniczka Salco Garmin Team, ambasadorka marki Salming. W swoim portfolio ma wiele znakomitych ultra biegów, tj. Bieg Granią Tatr (70 km), Łemkowyna Ultra Trail (150 km), Ultra Janosik (100 km). Kinga przygotowuje się w tym roku do kilku biegów, m.in Ultra Trail Hungary 83km/3100, Ultra Dolomity 80km/7000 oraz CCC 100km/6,500 na festiwalu UTMB.

Rafał Bielawa
Zawodnik Inov8 Team. Przygodę z bieganiem rozpoczął w 2012 roku startując po niespełna trzech miesiącach treningu w Maratonie Warszawskim. Jak sam twierdzi najlepiej czuje się na dystansach określanych trzema cyframi, dlatego w kolejnych latach zmierzył się z Biegiem 7 Dolin (100 km), Łemkowyną (150km), czy jego ulubionym 240 kilometrowym Biegu Siedmiu Szczytów wokół Kotliny Kłodzkiej. Szuka jednak nowych wyzwań i wspólnie z kolegą wybrał się biegowo na Główny Szlak Beskidzki (520 km) bijąc w 2015 rekord przebycia trasy bez wsparcia (150 h 50 m). Tak jak zapowiedział, powrócił tam dwa lata później już z ekipą wspierającą ustanawiając nowy rekord 108 h 55 min. W 2017 roku wyruszył na kolejny długodystansowy szlak turystyczny, tym razem w rekordowym czasie pokonał 444 kilometrowy Główny Szlak Sudecki w czasie 82 godzin 46 min. W 2020 roku w planach ma wyprawę do serca Pustyni Sahara, a we wrześniu chce pokonać najdłuższy szlak w Pirenejach, czyli sławne G10 (880 km i 50 tys. metrów w górę).

Jarosław Gonczarenko
Już po pierwszym biegu górskim w 2015 roku w ramach Beskid Ultra Trail 60 km wiedział, że najlepiej czuje się w otoczeniu przepięknej przyrody na długich dystansach. Od tego czasu wydłużał dystans lubując się w biegach powyżej 100 km. Ma na swoim kącie min. takie biegi jak Ultra Janosik Legenda (110 km), Bieg 7 Szczytów (240 km), Ultra Trail Vipava Valley w Słowenii (160 km) czy kilkukrotnie Łemkowyna Ultra Trail (150 km). Jarek przygotowuje się w tym roku do kilku biegów, m.in Salomon Ultra Trail Hungary 112 km/4200, Niepokornego Mnicha w Szczawnicy 100 km/4100. Na co dzień Jarek pracuje w firmie Chris jako kierownik Campu Radków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *