24 czerwca 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 910 Views

Rusza Supermaraton Gór Stołowych

13. edycja biegowego wydarzenia w przepięknych okolicznościach przyrody – 24 czerwca 2022 rusza Supermaraton Gór Stołowych. Na starcie pojawi się ponad 1000 zawodników.


24.06.2022

Karłów w ostatni czerwcowy weekend zmienia się w centrum biegowych wydarzeń. Do pięknie położonej wsi liczącej na co dzień nieco ponad 50. mieszkańców przybywają biegacze gotowi na górskie wyzwania, które przygotował dla nich dyrektor i sędzia główny zawodów – Piotr Hercog.

Supermaraton Gór Stołowych to 3 trasy – 4 km, 21 km i 55 km. Zawodnicy pierwszej ruszą w piątek o godzinie 20.00 na szybkie 4 km, czyli Labirynt Run. W sobotę wyzwanie podejmą zawodnicy Ultra 55 km. Niedziela to Light 21 km. W przypadku dwóch dłuższych biegów meta znajduje się na Szczelińcu Wielkim.

Nastawiamy się na dobre ściganie – tym roku wystartuje kilku bardzo mocnych zawodników. Na dystansie 21 km pobiegnie m.in. Damian Glapiak, który podczas Kudowskiego Festiwalu Biegowego wygrał półmaraton, oraz stały bywalec naszych zawodów, który zawsze dostarcza nam emocji – Pavel Brydl.

Przed nami fantastyczne, sportowe wydarzenie – zachęcamy do obserwowania Supermaratonu Gór Stołowych w mediach społecznościowych: facebook.com/MaratonGorStolowych oraz instagram.com/maratongorstolowych

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *