6 czerwca 2019 By GÓRY & ULTRA, Slider With 2293 Views

Salomon Ultra Trail Hungary 2019

Ponad 1300 biegaczy z 34 krajów, w tym oczywiście z Polski, pojawi się 9 czerwca 2019 roku w miasteczku Szentendre na Węgrzech na piątej już edycji Salomon Ultra Trail Hungary. UTH to jeden z biegów w randze Discovery Race w ramach Ultra Trail World Tour. Portal www.runandtravel.pl jest polskim patronem mediowym imprezy.

9 czerwca 2019 roku w pięknym Szentendre – nad równie pięknym i modrym Dunajem – już po raz piąty odbędzie się Salomon Ultra Trail Hungary. Na biegaczy czekają cztery dystanse: 29 km, 54 km, 84 km i 112 km poprowadzone urokliwymi i czasem zaskakującymi szlakami w Górach Pilis i Górach Wyszehradzkich. Na listach startowych ponad 1300 biegaczy z 34 krajów, w tym dokładnie 59 Polaków.

fot. materiały organizatora

Na liście startowej dystansu 112 km, który jest biegiem w randze Discovery Race, znajduje się kilku mocnych zawodników. Wśród kobiet wystartuje Tünde Nagy, ubiegłoroczna zwyciężczyni Salomon Ultra Trail Hungary z czasem 14:40:00 i jednocześnie rekordzistka trasy. Jej rywalką będzie Szilvia Lubics, wielokrotna zwyciężczyni biegów ultra, w tym Ultrabalatonu i Spartathlonu. Pojawi się również czterokrotna finiszerka, która stanęła na podium UTH – Brigitta Csernus (w 2018 roku zajęła 3. miejsce wśród kobiet) i Eszter Csillag, węgierska biegaczka ultra na stałe mieszkająca w Hong-Kongu, która kilka miesięcy temu zajęła 4. miejsce na Translantau 100K. Jedyną Polką, która wystartuje  na 112 km jest Ewa Wagner.

Wśród mężczyzn na liście startowej najdłuższego dystansu są m.in. – Artur Jendrych, zwycięzca ubiegłorocznej Łemkowyna Ultra Trail na dystansie 150 km oraz Michał Tyburek, zwycięzca m.in. Biegu Rzeźnika Ultra w 2017 roku. Czyżby w tym roku była szansa dla Polaków na pudło? Przypomnijmy, że już dwukrotnie polscy biegacze na tym pudle stawali. Podczas pierwszej edycji Ultra-Trail Hungary zwycięzcą na dystansie 112 km został Oskar Zimny. W 2016 roku drugie miejsce na najdłuższym dystansie imprezy zajął Łukasz Zdanowski. Na trasie 112 km pojawią się również mocni węgierscy zawodnicy – Tamás Belus, Tamás Sperka i dwóch ultrabiegaczy lubiących 100-milowce – Gábor Nyakas i Géza Oszaczki.

fot.materiały organizatora

Salomon Ultra Trail Hungary 112 km jest biegiem w randzie Discovery Race w ramach cyklu Ultra Trail World Tour. Wyróżnienie to sprawiło, że w tym sezonie pakiety startowe na wszystkie cztery dystanse sprzedały się w ciągu 3 tygodni.

Salomon Ultra-Trail® Hungary — 112K / 4,200 m+ / 270 biegaczy
Salomon Szentlászló Trail — 84K / 3,100 m+ / 186 biegaczy
Salomon Szentendre Trail — 54K / 1,600 m+ / 420 biegaczy
Salomon Visegrád Trail — 29K / 1,100 m+ / 479 biegaczy

Dla tych, co pierwszy raz

fot.materiały organizatora

Wszystkim, którzy po raz pierwszy wybierają się na Ultra Trail Hungary przypominamy materiały przygotowane przed ubiegłoroczną edycją (nie ma więc dystansu 84 km, który w ubiegłym roku zadebiutował), gdzie swoim doświadczeniem i poradami dzielą się biegacze, którzy mają za sobą 112 km, 54 km i 29 km. Dobre wskazówki zawsze w cenie i raczej się nie przeterminowały 🙂

  • 112 KM >>> http://bit.ly/2HXzkxd
  • 54 KM >>> http://bit.ly/2IiMvrx
  • 29 KM >>> http://bit.ly/2Z1LCKC
  • Króciutki przewodnik po Szentendre >>> http://bit.ly/2Z3swna

Zapraszamy również do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tegorocznej edycji w oficjalnym przewodniku >>> TU

Najważniejsze informacje przed  biegiem znajdziecie >> TU

Dla polskich biegaczy dzień przed Zielonym Świątkami odbędzie się msza w języku polskim w kościele im. Péter-Pál w Szentendre (8 czerwca, godz. 20.00

Portal www.runandtravel.pl jest polskim patronem mediowym Salomon Ultra Trail Hungary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *