10 stycznia 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 656 Views

Spartan Trail World Championship 2021

Spartan – światowy lider biegów przeszkodowych – w 2020 roku nawiązał współpracę z organizatorami biegów trailowych na całym świecie, aby stworzyć cykl „Spartan Trail World Championship”. W 2021 roku cykl będzie składał się z dziewięciu biegów, zarówno mających już ugruntowaną pozycję w świecie biegów trailowych, jak i biegów nowych. W 2022 do rodziny Spartan dołączy impreza Aconcagua Ultra Trail w Argentynie.

——————————————————————————————————————————————–

10.01.2021 r.

Spartan Trail World Championship reprezentowane będą biegi z Europy, Azji oraz obu Ameryk. Biegi podzielono na dwie kategorie: Trail Run (dystans 49 km i mniej) oraz Trail Ultra (powyżej 50 km). Światowy cykl jest rozwinięciem biegów Spartan Trail, które odbywały się w 2019 roku w pięciu krajach. Były to biegi od 10 do 50 km. Na trasach nie ma żadnych sztucznych przeszkód, biegi odbywają się na całkowicie naturalnych trasach.

——————————————————————————————————————————————–

Kalendarz biegów

Transgrancanaria /24-28 lutego 2021 / Hiszpania

Jedna z najstarszych imprez ultra na świecie. Trasy biegów – 17 km, 30 km,42km, 65 km, 129 km, 250 km – poprowadzone są na wyspie Gran Canaria.

——————————————————————————————————————————————–

Patagonia Run /  9-10 kwietnia 2021 / Argentyna

Patagonia Run / fot. materiały prasowe

Patagonia Run / fot. materiały prasowe

W ramach Patagonia Run można wybrać jeden z sześciu dystansów, które prowadzą wokół niesamowitej Cordillera de los Andes w argentyńskiej Patagonii. Na pewno będzie to dzika i niezapomniana podróż zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych biegaczy trailowych. Dystanse od 10 km do 100 mil. (100 mil, 110 km, 70 km, 42 km, 21 km, 10 km)

——————————————————————————————————————————————–

Lavaredo Ultra Trail / 24-26 czerwca 2021 / Cortina / Włochy

La Sportiva Lavaredo Ultra Trail / fot. materiały organizatora

Jeden z najbardziej spektakularnych biegów terenowych, który odbywa się w sercu pięknych Dolomitów w północnych Włoszech. Do wyboru: 120 km, 80 km, 48 km, 20km.

——————————————————————————————————————————————–

Brisbane Trail Ultra /10 lipca 2021 / Australia

Brisbane Trail Ultra zabiera biegaczy na piękne szlaki Australii, które prowadzą między innymi przez majestatyczne lasy deszczowe obszaru Brisbane. Do wyboru: 100 mil, 110 km, 60 km, 30 km.

——————————————————————————————————————————————–

Golden Gate Trail Classic / USA

Nowa impreza biegowa sygnowana logo Spartan. Trasy biegów będą poprowadzone w okolicach San Francisco,  a ikoniczny most Golden Gate będzie tłem dla całego wyścigu, podczas którego będzie można odkryć niesamowite szlaki Marin Headlands. Wkrótce zostaną opublikowane szczegółowe informacje o biegu, dystansach i rejestracji.

——————————————————————————————————————————————–

Fjällmaraton /  7 sierpnia 2021 / Are / Szwecja

Fjällmaraton /fot. materiały organizatora

Impreza biegowa w Szwecji w otoczeniu niesamowitych fiordów Półwyspu Skandynawskiego. Całotygodniowy festiwal, który wieńczy jeden z najstarszych biegów w Szwecji. Do wyboru: 100 km, 45 km, 27 km, 12 km, 8 km.

——————————————————————————————————————————————–

Ultra Pirineu / 1-3 października 2021 / Katalonia / Hiszpania

Jeden z kultowych biegów trailowych, który przemierza jedną z najbardziej epickich tras Pirenejów w Katalonii.

——————————————————————————————————————————————–

Borneo Trail Classic /  16-17 października 2021 / Borneo / Malezja

Wyspa Borneo znana jest z wyjątkowej roślinności i dzikiej przyrody, ale także z niesamowitych szlaków. Borneo Trail Classic będzie nową imprezą sygnowaną logo Spartan. Wkrótce zostaną opublikowane szczegółowe informacje o biegu, dystansach i rejestracji.

——————————————————————————————————————————————–

Translantau / 5-7 listopada 2021 / Lantau / Hong Kong

Translantau to jeden z popularnych biegów w Azji, który wszedł do rodziny Spartan. Ponad 2000 biegaczy przemierza każdego roku dzikie i techniczne szlaki największej wyspy Hongkongu, Lantau. Najdłuższy dystans to wyzwanie dla doświadczonych biegaczy, ale krótsze dystanse są idealne dla tych, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z bieganiem w terenie. Dotarcie na wyspę Lantau – położoną w pobliżu głównej części Hongkongu – jest proste i szybkie. Dzięki temu niezwykle sprawnie możemy przenieść się z nowoczesnego miasta w świat dzikiej przyrody. Dostępne dystans: 104km,50 km, 25 km i bieg nocny na dystansie 16 km.

——————————————————————————————————————————————–

Aconcagua Ultra Trail / luty 2022 / Argentyna

Aconcagua Ultra Trail jest najwyżej poprowadzonym biegiem w Ameryce Południowej, rozpoczynającym się na wysokości 2500 m.np.m. Bez względu na dystans – 100 km, 60 km, 42 km, 25 km i 15 km – to wyzwanie dla doświadczonych biegaczy. Trasy biegów przemierzają szlaki Parku Narodowego Aconcagua. Aconcagua, najwyższa góra w Ameryce, będzie towarzyszyć biegaczom przez większość wyścigu swoim majestatycznym pięknem. Na dystansie ultra najwyższy punkt znajduje sie na wysokości 4000 m.n.p.m.
Baza imprezy znajduje się dwie godziny drogi od Mendozy, stolicy prowincji, która posiada międzynarodowe lotnisko. Oprócz gór, Mendoza znanan jest z najlepszych win i winnic Argentyny.

Więcej informacji o Spartan Trail znajdziecie na stronie SpartanTrail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *