25 lutego 2014 By AZJA, ŚWIAT With 4477 Views

Standard Chartered Dubai Marathon

Czy rekord świata na dystansie maratońskim padnie w Dubaju? Jest duża szansa, aby właśnie tak się stało. Szejkowie z Dubaju robią w tym kierunku baaardzo wiele. Zapraszają silną grupę biegaczy, fundują wysokie nagrody (200 000 dolarów!) za pierwsze miejsce i premię za rekord sięgającą nawet do 1 miliona dolarów. Wielokrotnie zapraszana była gwiazda Haile Gebrselassie.

W tegorocznej edycji Standard Chartered Dubai Marathon wygrał młody zawodnik z Etiopii – Tsegaye Mekonnen Asefa z czasem 2:04:32. Tsegaye zapowiada na 2015 pobicie rekordu świata. Poczekamy i zobaczymy, czy wyjedzie w przyszłym roku z milionem dolarów w kieszeni.
Kolejna edycja maratonu odbędzie się w styczniu 2015 roku. Zanim pojedziecie warto poznać kilka faktów. Na początek odpowiemy na stawiane przez wszystkich pytanie: a ile to kosztuje?

Dubai Marathon (fot. materiały prasowe organizatora)

Dubai Marathon (fot. materiały prasowe organizatora)

Opłaty i pakiet startowy
Standard Chartered Dubai Marathon do najtańszych nie należy. Maraton kosztował w tym roku 120 dolarów, bieg na 10 km – 60 dolarów, bieg na 3 km – 15 dolarów. W ramach opłaty startowej otrzymujemy: koszulkę techniczną Adidas, medal pamiątkowy oraz certyfikat.

Trasa
Poniżej prezentujemy trasę maratonu oraz biegu na 10 km. Jak widać na załącznikach to trasy wprost idealne do pobijania rekordów prędkości.

Trasa maratonu (2013 r.)

Trasa maratonu (2013 r.)

Trasa biegu na 10 km (2013 r.)

Trasa biegu na 10 km (2013 r.)

Więcej informacji na stronie organizatora: TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *