14 listopada 2022 By Slider, ŚWIAT With 3057 Views

Startują zapisy na 10. edycję Wings For Life 2023

15 listopada 2023 r. o godz. 12.00 startują zapisy na jubileuszową 10. edycję Wings for Life World Run.


14.11.2022 r.

  • Globalny bieg Wings For Life będzie obchodzić swoją okrągłą rocznicę 7 maja 2023 r.
  • Zapisy na jubileuszową 10. edycję Wings for Life World Run rozpoczną się we wtorek, 15 listopada o 12:00 na www.wingsforlifeworldrun.com.
  • Koszt wpisowego to 120 zł za Bieg Flagowy w Poznaniu oraz 70 zł za Bieg z Aplikacją w dowolnej lokalizacji. Całość opłat wesprze badania nad rdzeniem kręgowym.

Wings for Life World Run od 2014 roku gromadzi fanów pomagania na całym świecie. W pierwszą lub drugą niedzielę maja, o 13:00 lokalnego czasu, tysiące osób zaczyna biec, spacerować lub jechać na wózku, uciekając przed Samochodem Pościgowym, pełniącym rolę ruchomej linii mety. Wszystko to, by zebrać fundusze mające pomóc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. 100% opłat wpisowych przeznaczane jest właśnie na ten cel.

Poza aspektem charytatywnym, Światowy Bieg wyróżnia się także inkluzywnością. Dzięki oryginalnemu formatowi, w wydarzeniu mogą uczestniczyć zarówno zawodowcy, jaki amatorzy, a także osoby na wózkach i w egzoszkieletach. Bieg nie posiada minimalnego dystansu ani górnego limitu wiekowego.

Start w Wings for Life World odbywa się w dwóch formułach:

  • Biegu Flagowego z prawdziwym Samochodem Pościgowym, organizowanego
    w formie masowego startu w Poznaniu i 5 innych europejskich lokalizacjach.
  • Biegu z Aplikacją, z wirtualnym Samochodem Pościgowym i specjalnym, motywującym audio-show, również w polskiej wersji językowej. Aplikacja pozwala na start w dowolnej lokalizacji na świecie. Uczestnicy mogą wystartować solo, na ulubionej trasie lub w jednym z Wydarzeń z Aplikacją, organizowanych oddolnie przez społeczność Wings for Life World Run.

8 tys. biegaczy wystartuje w Poznaniu. Pozostali chętni pobiegną za aplikacją.

Od pierwszej edycji, w Wings for Life World Run uczestniczyło ponad 1,08 miliona osóbw 195 krajach. Dzięki opłatom startowym, Fundacja Wings for Life zgromadziła ponad 38,3 miliona euro i sfinansowała już 276 projektów badawczych w 74 obszarach. Działania naukowców pozwalają wierzyć, że odnalezienie skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego to tylko kwestia czasu. Pierwsi beneficjenci terapii ufundowanych przez Wings for Life już teraz stawiają swoje pierwsze kroki podczas majowych biegów.


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *