13 lipca 2018 By POLSKIE DROGI With 7024 Views

Startuje cykl CITY TRAIL onTour 2018

16 lipca 2018 r. w Lublinie rozpocznie się wakacyjny cykl biegów przełajowych CITY TRAIL onTour. Będzie się składał z 10 biegów na 5 km. Zawody zostaną zorganizowane w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Szczegółowe informacje znajdują się na www.ontour.citytrail.pl.

CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy. Wakacyjne biegi różnią się od Grand Prix kilkoma zasadniczymi elementami.
– Przede wszystkim latem organizujemy tylko jeden bieg w każdej z naszych lokalizacji, a zimą tych imprez jest aż sześć, co łącznie daje sześćdziesiąt biegów. Druga zasadnicza różnica to fakt, że latem biegamy w dni powszednie – od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych, a jesienią i zimą zawody organizujemy w sobotnie i niedzielne poranki. Co warto podkreślić – w cyklu CITY TRAIL onTour nagradzamy zawodników od razu w dniu startu – na mecie każdy otrzymuje pamiątkowy medal, a najszybsi atrakcyjne nagrody – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.
Plan każdej imprezy jest identyczny – o 17:00 rusza biuro zawodów, o godz. 17:30 rozpoczynają rywalizację dzieci (które biegają na dystansach od 300 m do 2 km), a o 19:00 na 5-kilometrową trasę ruszą dorośli. Godzinę po starcie biegu głównego jest w planie dekoracja i wręczenie nagród.


Opłata startowa za jeden bieg to 30 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 40 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 10 lub 15 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi w każdym z miast 500 osób. W cyklu dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.
W CITY TRAIL onTour 2017 wzięło udział 4727 osób, w tym 3578 dorosłych i 1149 dzieci. Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza, ALE – Active Life Energy oraz Good Food.

Kalendarz biegów:
16 lipca – Lublin, zalew Zemborzycki, okolice Kempingu Dąbrowa
17 lipca – Warszawa, Las Młociński
18 lipca – Olsztyn, Jezioro Długie
19 lipca – Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS
20 lipca – Bydgoszcz, Myślęcinek
23 lipca – Szczecin, Jezioro Szmaragdowe
24 lipca – Poznań, Lasek Marceliński
25 lipca – Wrocław, Las Osobowicki
26 lipca – Katowice, stawy Janina-Barbara
27 lipca – Łódź, Park na Zdrowiu

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *