10 sierpnia 2020 By GÓRY & ULTRA, Slider With 767 Views

Tatra Fest Bieg 2020

TATRA FEST BIEG powered by Flextrum & Ruskolina Plus – najbardziej wymagający i najtrudniejszy bieg w Polsce w 2020 roku odbędzie już 15 sierpnia. Do startu zawodów pozostało już tylko kilka dni. W tym roku w Tatra Fest Bieg wystartuje czołówka polskich biegaczy ultra, a nagrody wręczy zwycięzcom Justyna Kowalczyk, nasza najlepsza narciarka w historii i utytułowana olimpijka.

———————————————————————–

10.08.2020 r.

Tatra Fest Bieg będzie najtrudniejszym wyzwaniem dla rodzimych ultrasów w 2020 roku. Powszechnie wiadomo, że każdy bieg rozgrywany w Tatrach, z racji niepowtarzalnej specyfiki warunków terenowych, jak i limitów uczestników nakładanych przez Tatrzański Park Narodowy, przykuwa szczególną uwagę „ultrasów”. Dlatego też organizatorzy nie są w stanie przyjąć na listę startową wszystkich chętnych.
Od kilku lat, w okolicach długiego sierpniowego weekendu, w Tatrach rozgrywane są na przemian dwa ultra biegi: Bieg Granią Tatr (lata nieparzyste) oraz Tatra Fest Bieg w latach parzystych. Przyglądamy się trasie i liście uczestników.
Pierwsze dwie edycje Tatra Fest Biegu miały nieco inny charakter niż te, które odbywały się w latach późniejszych, co wynikało głównie z przebiegu trasy. Organizatorzy w ramach kolejnych edycji wypracowują coraz trudniejszą trasę biegu, dlatego też udział w Tatra Fest Bieg jest dla wielu jednym z największych wyzwań w życiu, bądź co najmniej w sezonie biegowym. Z tego względu pakiety startowe rozeszły się niesłychanie szybko.
Organizatorzy wyznaczyli wymagającą trasę o długości około 60 km (5000 metrów pod górę!). Tatra Fest Bieg obędzie się więc już po raz czwarty. Po każdej edycji, organizatorzy wsłuchiwali się z uwagą w opinie uczestników i za każdym razem czynili starania o bardziej urozmaicony profil trasy. Tegoroczna edycja biegu zapowiada się wyjątkowo i należy stwierdzić, że będzie ciężko tę trasę w przyszłości dodatkowo utrudnić.

Długość trasy i jej profil natychmiastowo ustanawiają Tatra Fest Bieg powered by Flextrum & Ruskolina Plus najtrudniejszym w Polsce. Zobaczcie sami:
START Kuźnice → Dolina Jaworzynki → Hala Gąsienicowa → Sucha Przełęcz →Kasprowy Wierch → Przełęcz pod Kopą Kondracką → Kopa Kondracka → Małołączniak → Krzesanica → Ciemniak → Dolina Tomanowa → Dolina Kościeliska – Schronisko Ornak → Iwaniacka Przełęcz → Ornak → Siwy Zwornik → Starorobociański Wierch → Kończysty Wierch → Jarząbczy Wierch → Łopata → Wołowiec → Rakoń → Grześ → Dolina Chochołowska – schronisko → Ścieżka nad Reglami → Niżnia Kominiarska Polana → Dolina Kościeliska – Cudakowa Polana → Przysłop Miętusi → Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki → Przełęcz w Grzybowcu → Polana Strążyska → Czerwona Przełęcz → Przełęcz Białego → META Kuźnice.

Bieg będzie posiadał punkty kwalifikacyjne do UTMB, a także do ITRA (3).
 Na trasie pobiegną aż 62 kobiety (18 % uczestników), co jak na tak długi dystans i profil trasy, jest wynikiem dosyć zaskakującym. Wśród mężczyzn, na liście startowej widać sporo „mocnych” nazwisk:
Robert Faron, zwycięzca TFB w roku 2018, jeden z najlepszych ultrasów w Polsce, ale i Przemysław Sobczyk, Roman Ficek, Maciej Dombrowski, Jarosław Gonczarenko, Sławek Gawlik, Radosław Boniec i Aleksander Badowski. W biegu miał również wystartować Piotr Uznański, ale niestety z powodów zdrowotnych podczas tegorocznej edycji nie będziemy mu kibicować.
Natomiast wśród kobiet m. in: Kasia Solińska, Kasia Wilk, Kinga Kwiatkowska, Marta Naczyk. Na starcie na takiej imprezie nie mogło też zabraknąć Alicji Paszczak, świetnego wspinacza i ultramaratonki, do której należy rekord Wielkiej Korony Tatr czy Głównej Grani Tatr.

Tatra Fest Bieg jest z pewnością jednym z najtrudniejszych biegów w Polsce i ukończenie go w limicie czasowym będzie nie lada osiągnięciem. Tegoroczna edycja będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Samo spotkanie się z Wami na starcie będzie oznaczało, że najgorsze jest za nami i zmierzamy w dobrym kierunku. Trzymajcie się zdrowo, uważajcie na siebie. Czwarta edycja Tatra Fest Biegu już za niespełna dwa tygodnie. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom.

Strona zawodów http://www.tatrafestbieg.pl/
Tekst i foto: materiały własne organizatora

/informacja prasowa/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *