26 czerwca 2018 By GÓRY & ULTRA, Slider With 4816 Views

The Ultra Mirage El Djerid 100 K, czyli bieganie po tunezyjskiej pustyni

29 września 2018 roku odbędzie się druga edycja The Ultra Mirage El Djerid 100 km, biegu odbywającego się w tunezyjskiej części pustyni Sahara, w regionie Djerid.

Już po raz drugi biegacze w ramach The Ultra Mirage El Djerid zmierzą się z urozmaiconą 100-kilometrową trasą. Od miękkiego piasku, małych wydm, skał, suchych koryt rzek po oazy. To wszystko czeka na zachwycającej tunezyjskiej pustyni.

Region Djerid – położony jest w południowo-zachodniej Tunezji – znany jest z przepięknych terenów, które są mieszanką skalistych gór i dolin, słonych jezior i pustynnych wydm, a przede wszystkim z gościnności swoich mieszkańców. Jako ciekawostkę warto nadmienić, że właśnie w tych okolicach kręcono takie filmy jak „Gwiezdne Wojny” czy „Angielski Pacjent”.

The Ultra Mirage El Djerid 100K

Start: Tozuer / 29 września 2018 r. / godz. 7:00
Dystans: 100 km
Punkty odżywcze: 5 (co 15-20 km)
Przewyższenie: 130 m+/ 130 m-
Najniższy punkt na trasie: -47 m
Najwyższy punkt na trasie: 25 m
Limit czasu: 20 godzin
Punkty do UTMB: 4
Opłata startowa: 350€

Opłata startowa zawiera: przelot z Tunisu (28 września) i do Tunisu (30 września), przejazdy na miejscu, 2 noce w 4* hotelu, ubezpieczenie, udział w biegu, koszulkę i czapeczkę oraz medal na mecie. Za dodatkową opłatą (35€) można przylecieć dzień wcześniej, tak by spędzić przed startem w Tozeur, jeden dzień dłużej.

Mohamed El Morabity

Rekord trasy – 8:48:50 – należy do Mohameda El Morabity z Maroko. Mohamed to młodszy brat znanego marokańskiego biegacza – Rachida EL MORABITY. Obaj w tym rok zdominowali 32. edycję Marathon des Sables, zajmując pierwsze i drugie miejsce.

 

  • Zapraszamy na stronę biegu >>> TU
  • Zapraszamy na fan biegu >>> TU oraz profil na Instagramie >>> TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *