16 stycznia 2019 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1001 Views

The Ultra Mirage® El Djerid 2019. Tunezja

29 września 2019 r. odbędzie się trzecia edycja biegu The Ultra Mirage® El Djerid (UMED). To 100-kilometrowy bieg ultra, odbywający się na tunezyjskiej części pustyni Sahara.

The Ultra Mirage® El Djerid (UMED) to 100-kilometrowy bieg ultra, odbywający się na tunezyjskiej części pustyni Sahara. Trasa biegu poprowadzona jest w bardzo różnorodnym terenie – począwszy od miękkiego piasku, wydm, poprzez skały i wyschnięte koryta rzek aż po oazy. Na pokonanie tej pięknej trasy biegacze mają 20 godzin, a rekord ustanowiony podczas pierwszej edycji przez Marokańczyka Mohameda El Morabity wynosi 08:48:11 i nadal jest nie pobity.

Region Djerid – położony w południowo-zachodniej Tunezji – znany jest nie tylko z przepięknych terenów, które są mieszanką skalistych gór, słonych jezior i pustynnych wydm, ale również z wielkiej gościnności mieszkańców. Jako ciekawostkę warto nadmienić, że właśnie w tych okolicach kręcono takie filmy jak „Gwiezdne Wojny” czy „Angielski Pacjent”.

The Ultra Mirage® El Djerid 100K

Start: 7.00 / 28 września 2019 r. / Tozeur
Dystans: ok. 100 km
Limit czasu: 20 h
Punkty odżywcze: 5 (co 15-20 km)

Wyposażenie obowiązkowe: plecak z zapasem wody (min 2 litry), folia NRC, gwizdek, zapalniczka, czołówka, paszport lub ID. Przygotowując się do startu, warto pamiętać, że o tej porze roku jest gorąco i sucho, a średnia temperatura wynosi ok. 30 C.

Organizatorzy proponują pakiet świadczeń dla biegaczy w cenie 395€, który zawiera:

  • przejazdy Tunis-Tozeur-Tunis
  • zakwaterowanie i wyżywienie (bez napojów) w 4* hotelu w Tozeur (3 noce)
  • udział w biegu, ubezpieczenie, pamiątkową koszulkę i czapeczkę oraz medal na mecie

Istnieje również możliwość wykupienia pakietu dla osoby towarzyszącej z podobnymi świadczeniami (w dniu biegu możliwe jest kibicowanie biegaczom na trasie albo wycieczka na pustynię).

LINK DO REJESTRACJI >>> TU

  • Strona www Ultra Mirage >>> TU
  • Fan page Ultra Mirage >>> TU
  • Profil na Instagramie >>> TU
  • Profil na Twitterze >>> TU

Wszystkie zdjęcia w materiale: Ian Corless.

Tags : , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *