16 stycznia 2019 By POLSKIE DROGI With 1114 Views

XRUN “Tajemnicze Kopce” 2019.

10 lutego 2019 roku biegiem „Tajemnicze Kopce” w Kornatce rozpoczyna się trzeci sezon serii biegów pod wspólną nazwą XRUN. XRUN to seria biegów dla biegaczy, którzy lubią leśne, górskie i trudne technicznie trasy.

  • Data: 10 lutego 2019 r.
  • Miejsce: Kornatka (Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski; Kornatka 105, 32-410 Dobczyce)
  • Dystans: 21 km
  • Przewyższenia: 950 m
  • Limit uczestników: 300

XRUN to seria dla biegaczy, którzy lubią leśne, górskie i trudne technicznie trasy. Sezon III otwierają “Tajemnicze Kopce” w Kornatce tuż przy górze o nazwie Trupielec. Miejsce to ma swoją osobliwą historię. W 1934 roku u podnóża i na szczycie tej góry odkryto kurhany (są to groby ciałopalne sprzed tysiąca lat), pochodzące ze wczesnego średniowiecza, prawdopodobnie z VII-IX wieku. W lesie sosnowo-dębowym, gdzie prowadzi trasa biegu, wyrastają kopce do 2 m wysokie o średnicy podstawy 4-5 m. Ogółem jest ich 14. Różne historie wiążą się z tym terenem. Jedna z nich mówi o bitwie nie wiadomo czy z Tatarami czy ze Szwedami, po której było tyle trupów, że pobliska góra wzięła od nich swoją nazwę.

Trasa prowadzi przez urokliwy las. Jest bardzo urozmaicona. Spotkacie na niej szybkie odcinki, strome podbiegi, jak i trudne technicznie zbiegi. Miejscami czeka na Was przeprawa przez jar rzeczny lub strumień. Nawierzchnia zmienia się, od ubitej drogi leśnej do błotnistej ścieżki pokrytej luźnymi kamieniami i liśćmi. Ukształtowanie terenu jest pagórkowate a częste podbiegi i zbiegi nie pozwolą odpocząć.

Organizatorzy zapewniają na trasie obfity punkt odżywczy ze smakołykami oraz w Biurze Zawodów. Kończąc bieg możecie liczyć na pamiątkowy medal, ciepły posiłek regeneracyjny, jak i niezapomniane wrażenia z trudnej technicznie trasy, która wyciśnie z Was siódme poty!

LINK DO REJESTRACJI >>> TU 
Organizator w tym roku przewidział zniżki dla stałych uczestników oraz za zapisanie się na cały cykl (w skład wchodzą 4 biegi).
Dodatkowo zostały wprowadzone kategorie wiekowe do klasyfikacji K/M 20, 30, 40, 50, 60+

Zapraszamy na fan page na Facebooku >>> TU

Relacja z zeszłorocznych “Tajemniczych Kopców” >>> TU

Zdjęcia w materiale: Robert Zabel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *