17 stycznia 2020 By GÓRY & ULTRA, Slider With 315 Views

Tour de Zbój – wyjątkowy cykl dla wyjątkowych biegaczy

Tour de Zbój to wyjątkowy cykl biegów stworzonych przez biegaczy dla biegaczy. To kalendarz biegowy wypełniony sześcioma niezwykłymi pod każdym względem zawodami – Zimowe Roztocze, Zimowy Janosik, Ultra Roztocze, Bojko Trail, Ultra Janosik, Ultra Wydma. Portal www.runandtravel.pl jest patronem mediowym cyklu Tour de Zbój.

——————————————————————————————————————————————————————-

Tour de Zbój to wyjątkowy cykl biegów sześciu biegów – Zimowe Roztocze, Zimowy Janosik, Ultra Roztocze, Bojko Trail, Ultra Janosik, Ultra Wydma. To setki kilometrów tras przebiegających przez najpiękniejsze zakątki Polski, Słowacji i Ukrainy, dziesiątki dystansów dla wszystkich, od początkujących, po najbardziej zaprawionych w bojach ultrasów, obozy biegowe, wyjątkowe medale i pasy, a także niezapomniane chwile i wzruszenia na mecie.

——————————————————————————————————————————————————————

Zimowe Roztocze

Zbójecki rok biegowy rozpoczyna się 11 stycznia w Szczebrzeszynie. Zimowe Roztocze to trzy wyjątkowe dystanse, prowadzące przez istny labirynt wąwozów, których w okolicach Szczebrzeszyna jest mnóstwo. Ultrasi mogą biegać w kółko przez pięć godzin sami lub w parach, bowiem z myślą o biegowych przyjaciołach i zakochanych została przygotowana oryginalna formuła. Na pozostałych biegaczy czekają jeszcze dwa dystanse: Półmaraton Chrząszcza i Dycha Chrząszcza.

——————————————————————————————————————————————————————

Zimowy Janosik

Drugi przystanek na trasie to Niedzica. Zimowy Janosik potrwa dwa dni: 31.01 (biuro zawodów i expo) oraz 01.02 (zawody). Na zawodników będą czekać cztery trasy. Kierpce Maryny (10km), Zawiany Pyzdra (+20 km), Bedzies Kwicoł (+45 km) i Spacer Murgrabiego Bachledka Ski&Sun (+50km) to biegi, których wspólnym mianownikiem są zachwycające widoki, a także gorąca atmosfera w hali maszyn niedzickiego Zespołu Elektrowni Wodnych, w której znajduje jedyna w swoim rodzaju, absolutnie wyjątkowa meta. Na biegaczy czekać będzie ponadto niezwykła Chodnik w koronach drzew, niepowtarzalny klimat dursztyńskiej remizy „uroki’ słynnej góry Żar i rozgrzewająca herbatka z prądem, czyli zbójecki izotonik.

——————————————————————————————————————————————————————

Ultra Roztocze

Trzecia odsłona Tour de Zbója zawita na Roztocze w dniach 15-17 maja. Po Zwierzyńcu, Józefowie i Suścu biegaczy gościł będzie Krasnobród, stolica konika polskiego, miasto położone wśród lasów i stawów.  Do wyboru 5 tras biegowych (10, 30, 60, 90, 120 km) 1 trasa rowerowa (120 km), wiodących przez urokliwe i jedyne w swoim rodzaju tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego i rezerwaty: Szumy nad Tanwią, św. Roch. A do tego niezwykła gościnność mieszkańców, cisza i spokój magicznego Roztocza. To także doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Warto odwiedzić Roztocze z rodzinami i przyjaciółmi, poczuć jego niezwykły klimat.

——————————————————————————————————————————————————————

BojkoTrail

W pierwszy weekend lipca Tour de Zbój przenosi się za wschodnią granicę na Ukrainę do tajemniczej krainy Bojków. Na rozległych połoninach odbędzie się BojkoTrail. Cztery trasy (20, 40, 100, 150 km). A do tego imponująca wartość przewyższeń. Na najdłuższym dystansie aż 8500 m+! To zawody dla wszystkich, którzy cenią sobie obcowanie z dziką przyrodą i wyjątkowy klimat ukraińskich Karpat. Największy bieg ultra na Ukrainie będzie miał swoją bazę w Pilipcu.

——————————————————————————————————————————————————————

Ultra Janosik

Piąta odsłona biegowego cyklu, Ultra Janosik, zostanie rozegrana na polskim Spiszu i w słowackich Tatrach w dniach 28-30 sierpnia 2020. Nikogo nie trzeba przekonywać, że możliwość biegania w Tatrach to nie lada gratka, a jednocześnie ogromne wyzwanie dla ultra koneserów. Na piątą edycję przygotowaliśmy coś ekstra, ale to jeszcze niespodzianka. Ekstremalnie trudna trasa najdłuższej 110-kilometrowej Legendy wystawi, jak zwykle na próbę wytrzymałość i siły każdego biegacza. Żeby przejść do legendy trzeba wejść na szczyty biegowych umiejętności. Trasy biegów po Spiszu: Wartko Maryna 20 km, Zbójnicka Śleboda 35 km, Spiska Pętla 50 km, Zbójnicki Skok 70 km. Trasy biegów po Tatrach i Spiszu: Pomsta Janosika 42 km, Legenda 110 km. A do tego moc atrakcji dla osób towarzyszących biegaczom i ich rodzin. Między innymi wycieczki górskie, przejażdżki rowerowe, czy spływ Dunajcem. Nowością są trasy biegów asfaltowych wokół Jeziora Czorsztyńskiego: Janosik Ledwo Dycha (10km), Janosik Półmaraton (21km), Janosik Maraton (42km).

——————————————————————————————————————————————————————

Ultra Wydma

I wreszcie wielki finał w Łebie nad jesiennym Bałtykiem, czyli Ultra Wydma, która odbędzie się w dniach 03 – 04 października. Pięć tras (10 km, 20 km, 30 km, 50 km, 80 km) prowadzących przez krainę wędrujących wydm, pięknych bałtyckich plaż, bagien i torfowisk, przymorskich jezior, łąk, borów i lasów. Słowiński Park Narodowy otworzył swoje drzwi dla biegaczy, którzy będą mogli czerpać radość z biegania przez tereny o szczególnej wartości krajobrazowej.

——————————————————————————————————————————————————————

Tour de Zbój to cykl, który jest szyty na miarę dla wszystkich biegaczy, zarówno początkujących, jak i dla zaawansowanych, dla tych, którzy cenią sobie kameralne imprezy biegowe z niepowtarzalną atmosferą oraz dla tych, którzy chcą zerwać z biegową rutyną i szukają nowych wyzwań. Na najwytrwalszych biegaczy, którzy zdecydują się wystartować we wszystkich zawodach cyklu czeka wyjątkowa nagroda w postaci Korony Tour de Zbója, na którą składa się sześć oryginalnych medali (na zdobycie kompletu zawodnicy będą mieć dwa lata).

Najwytrwalsi ultrasi mają też do zdobycia cztery pasy z wyjątkowymi klamrami wręczane po ukończeniu najdłuższych dystansów, a dodatkowo biegacze będą mogli ubiegać się w ramach ligi Tour de Zbója o tytuł Maryny i Harnasia sezonu na trasach krótkich oraz Ultra Maryny i Ultra Harnasia sezonu na trasach długich.

Tour de Zbój to nie tylko zawody biegowe. To także okazja do spotkań w wyjątkowych miejscach z wyjątkowymi ludźmi, niepowtarzalna atmosfera, którą utrwalają najlepsi fotografowie w branży biegów górskich, regionalne atrakcje, koncerty i after party po zawodach, na których można fetować własne sukcesy i wyjątkowi wolontariusze, którzy dbają o bezpieczeństwo i komfort biegaczy. Uzupełnieniem cyklu są obozy biegowe skierowane dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności biegowe i potrenować na trasach, na których są rozgrywane zawody. To także doskonała okazja, by zawrzeć nowe biegowe znajomości i przyjaźnie, a także zwiedzić wyjątkowe, mało znane miejsca.

Link do rejestracji na wszystkie biegi: TU


Portal www.runandtravel.pl jest patronem mediowym cyklu Tour de Zbój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *