18 grudnia 2018 By GÓRY & ULTRA, POLSKIE DROGI, Slider With 3202 Views

TUT – Trójmiejski Ultra Track 2019

16 lutego 2019 r. odbędzie się 6. edycja imprezy Trójmiejski Ultra Track, organizowanej na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po raz pierwszy biegacze mają do wyboru trzy dystanse: 68 km, 15 km i nowy – 40 km.

Wydarzenie od pierwszej edycji przyciąga miłośników trailowych zmagań i pokazuje urokliwe ścieżki parku z unikalną, polodowcową rzeźbą terenu. To idealna okazja do sprawdzenia swoich możliwości. Organizatorzy gwarantują, że choć do morza jest zaledwie kilka kilometrów, to wcale nie będzie płasko.
Na liście startowej jest już ponad 900 osób, a zapisy wciąż trwają, ale wolnych miejsc już coraz mniej. Po raz pierwszy zawodnicy do wyboru mają 3 dystanse. Do znanych już tras: 68 km (+2120 m) i 15+ km (tzw. Grubej Piętnastki, +590 m), dochodzi nowość – 40 km (tzw. Szybka Czterdziestka, +1230 m).

Uczestnicy najdłuższego dystansu (68 km) wystartują o godz. 7:00 z ul. Tatrzańskiej w Gdyni, skąd podążać będą szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z niewielkimi odcinkami po drogach asfaltowych lub poza szlakiem (po leśnych ścieżkach), do mety w Gdańsku zlokalizowanej na ul. Jana Kiepury. Na trasie czekać będą trzy punkty odżywcze (22, 45 i 58 km). Swój udział zapowiedziała m.in. tegoroczna medalistka Mistrzostw Europy w Biegu 24-godzinnym i rekordzistka Polski na dystansie 100 km, Małgorzata Pazda-Pozorska.

Dystanse Szybka Czterdziestka i Gruba Piętnastka wystartują kolejno o 10:00 i 11:30 z końca ul. Aleksandra Orłowskiego w Gdańsku. Zawodnicy finiszować będą na tej samej mecie co uczestnicy najdłuższych zmagań. Na Szybkiej Czterdziestce będą 3 punkty odżywcze (8, 18,5 i 30 km), a na Grubej Piętnastce jeden (8 km).

Wszystkie biegi łączy wspólna cecha, ostatnie ok. 6 km trasy może zaskoczyć nawet najbardziej wytrawnych biegaczy. Niektóre zbiegi i podbiegi są bardziej strome niż te, które znaleźć można w Bieszczadach. To już charakterystyczna cecha trójmiejskiego wydarzenia. Za wszystkie 3 biegi przyznawane będą punkty do rankingu ITRA. Finiszerzy najdłuższego dystansu otrzymają 3 punkty UTMB, a Szybkiej 40 – 2 punkty.

Dla poszczególnych tras obowiązują limity:
68 km (+2120 m) – 11 godz.
40 km (+1230 m) – 8 godz.
15+ km (+590 m) – 4 godz.

Na wszystkich na mecie czekać będą m.in. pamiątkowe medale, grzane wino i ognisko. Prowadzone będą również klasyfikacje OPEN kobiet i mężczyzn oraz najlepszych mieszkańców Trójmiasta.

Zapisy prowadzone są do 10 lutego 2019 r.  >>> TU (do wyczerpania limitu miejsc).

Organizatorem biegu jest Klub Ultra Trójmiasto we współpracy z najbliższymi przyjaciółmi ze środowiska biegowego.

Partnerami: Salomon, Suunto

  • Zapraszamy na stronę TUT >>> TU 
  • Facebook >>> TU  / Instagram >>> TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *