20 stycznia 2021 By POLSKIE DROGI, Slider With 428 Views

Ultrakrew. Akcja, która porusza krwiobieg

Ultrakrew to ogólnopolska akcja społeczna, której narzędziem działań jest sport. On towarzyszy kampanii oraz zbiórkom krwi. Akcja powstała z wdzięczności za uratowanie życia osoby, która z dnia na dzień zachorowała na rzadką chorobę krwi i zapadła w śpiączkę. Biegacze w ramach tegorocznej edycji akcji ruszyli na 550 km trasę 18 stycznia.

—————————————————————————————————————————————————————

20.01.2021 r.

Tekst: Jolanta Blaszkowska-Bastian (Współzałożyciel Stowarzyszenia Ultrakrew)|Zdjęcia: Agata Masiulaniec

Ultrakrew to ogólnopolska akcja społeczna, której narzędziem działań jest sport. On towarzyszy kampanii oraz zbiórkom krwi. Akcja powstała z wdzięczności za uratowanie życia osoby, która z dnia na dzień zachorowała na rzadką chorobę krwi i zapadła w śpiączkę. Jedynym ratunkiem było podawanie dużej ilości osocza. Finał tej walki okazał się pozytywny. Z wdzięczności odbył się bieg brzegiem morza od zachodu na wschód, 550 km w trudnych zimowych warunkach w 7 dni. Ten bieg był realizacją obietnicy złożonej przy łóżku szpitalnym w czasie walki o życie. Bieg połączył wielu ludzi oraz zaangażował firmy odpowiedzialne społecznie, a przede wszystkim dał początek kolejnym akcjom, kolejnym biegom na tym dystansie, dzięki którym Ultrakrew zebrała już ponad 1600 litrów krwi.

Pomysłodawcą i liderem akcji jest Jacek Bastian, który wraz z zespołem w tym roku już piąty raz prowadzi akcję. Akcja sportowa jest narzędziem motywowania ludzi do udziału w ogólnopolskiej zbiórce krwi na hasło ULTRAKREW (do 31 stycznia w całym kraju). Sport ma w tej akcji duże znaczenie, bo pomaga wyciągać ludzi z foteli i to dosłownie. Zaprasza ich do aktywności fizycznej, do dbania o swój krwiobieg i dbania o innych.

Zimowy marszobieg 550 km w 7 dni to nie jest rywalizacja ani wyścig. Tu nie ma pierwszych czy ostatnich miejsc. Zespół sportowy wspierany przez support idzie na całość, ponieważ to doświadczeni ultramaratończycy. Goście, którzy chcą się dołączyć na trasie mogą pokonać tyle kilometrów, ile potrafią. W tej akcji ludzie za każdym razem przekraczają swoje ograniczenia, podejmują osobiste wyzwania dotyczące tego, co zrobią dla swojego zdrowia i kondycji. Tak działa klimat Ultrakrwi – pomimo, że jest zimno atmosfera jest gorąca i mobilizująca. Powstają więzi, które napędzają zaangażowanie. Marszobieg odbywa się w tak trudnych okolicznościach, bo ma to wymiar symboliczny. Osoby, które potrzebują krwi nie czekają na lepsza pogodę, czy bardziej sprzyjający klimat. Potrzebują jej tu i teraz. Dlatego nasi sportowcy i support pokazują, że warto być aktywnym nie tylko, gdy nam wygodnie, ciepło i komfortowo. Prawdziwą miarą naszego człowieczeństwa jest działać wtedy, kiedy łatwo nie jest, a takiej postawy uczy sport. Akcja choć ekstremalna nie zachęca do ekstremalnych wyczynów, tylko do tego, by działać na miarę swoich możliwości, rozsądnie, a z każdym sukcesem tę granice przekraczać. Akcja toczy się w zimowej scenerii ukazując nieznane piękno polskiego wybrzeża.

Zapraszamy do śledzenia akcji  na fan page UltraKrew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *