3 grudnia 2020 By POLSKIE DROGI, Slider With 1210 Views

W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL

CITY TRAIL z Nationale-Nederladen to cykl biegów przełajowych, który odbywa się na 5-kilometrowych trasach, w dziesięciu miastach.

—————————————————————————————————-

3.12.2020 r.

Ze względu na pandemię koronawirusa ostatnie zawody w tradycyjnej formule odbyły się w marcu. – Nie oznacza to, że się poddajemy. Od 5 grudnia zapraszamy na nasze trasy, a także na treningi – mówi Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.
Biegi CITY TRAIL mają swój początek w 2010 roku. To cykl ogólnopolski, który dotychczas realizowany był w formule Grand Prix – w okresie jesienno-zimowym, w każdym z dziesięciu miast biorących udział w cyklu odbywało się po 6 biegów, co łącznie dawało aż 60 imprez w 6 miesięcy. Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach istotne zmiany.
Rozpoczynające się 5 grudnia bieganie indywidualne to możliwość sprawdzenia się na trasach CITY TRAIL, które zostaną przez organizatorów oznaczone. Nie będzie wspólnego startu, pomiaru czasu, ani klasyfikacji. – W każdej z naszych lokalizacji, a są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław, pojawimy się trzy razy – w grudniu, styczniu i lutym. Harmonogram jest znany od października. Zaczynamy 5 grudnia w Warszawie oraz 6 grudnia w Lublinie i Szczecinie – wyjaśnia Piotr Książkiewicz. – Trasa będzie oznaczona w godz. 8:00-11:00, a o 11:00 zapraszamy na wspólny na trening. Nasze zajęcia są skierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy.
Co ważne, nad bezpieczeństwem biegaczy będzie czuwał patrol medyczny, a po aktywności będzie można posilić się przekąską oraz napić izotonika. Udział we wspomnianych wydarzeniach kosztuje 9,90 zł lub 24,90 zł w przypadku zapisów na trzy terminy jednocześnie.
Sponsorem Tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden. Biegi odbywają się we współpracy z markami Salomon, Suunto, Sklep Biegacza, Good Food oraz Science In Sport.
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *