9 sierpnia 2017 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1845 Views

Warsztaty biegowe z Natalią Tomasiak w ramach Akademii Górskiej w Zakopanem.

2-3 września 2017 r. w ramach Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem odbędzie się Akademia Górska, a z kolei w jej ramach kilka ciekawych warsztatów związanych z aktywnością i górami, m.in. warsztaty ze wspinania, via ferrat, pierwszej pomocy, ale również warsztaty biegowe z Natalią Tomasiak oraz warsztaty z rolowania.

Warsztat biegów górskich z testami zegarków SUUNTO oraz butów i plecaków SALOMON

Zakres warsztatów: Warsztaty rozpoczną się krótką prezentacją na temat odżywiania i sprzętu oraz na temat treningu przygotowującego do biegów górskich. Następnie cała grupa uda się na około 13-kilometrową wycieczkę biegową, podczas której Natalia Tomasiak pokaże technikę poruszania się z kijami w trakcie biegu, technikę podbiegów oraz zbiegania. Będzie okazja przetestować również kije biegowe Black Daimond. Natalia w ostatnim czasie zmierzyła się z kolejnym biegiem z cyklu Skyrynning Extreme, więc zdradzi również tajniki poruszania się w naprawdę ekstremalnym terenie.

Testy sprzętu: Specjalnie na warsztaty marka SUUNTO przygotowała zegarki treningowe, które będzie można przetestować i sprawdzić, jakie mają funkcję, a marka SALOMON buty i plecaki biegowe.

  • Prowadzenie: Natalia Tomasiak – zawodniczka Salomon Suunto team
  • Obowiązkowe wyposażenie: odzież biegowa.
  • Dla uczestników warsztatów przewidziane są niespodzianki od sponsorów.
  • Cena: 70 zł

Warsztat z rolowania

Zakres warsztatów: Regeneracja jest ważna w każdej aktywności. Bez względu na to, czy idziemy na spokojną górską wycieczkę czy też robimy mocny trening biegowy powinniśmy dać naszemu organizmowi odpocząć. Jedną z metod przyspieszających regeneracje jest rolowanie. Z rolowania korzystają najlepsi sportowcy, ale również amatorzy.
W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, czy rolowanie zastępuje rozciąganie, czy rolować się przed czy po aktywności, dlaczego rolowanie jest ważne. Wszystkie informacje będą przekazywane w połączeniu z praktyką. Prowadzący warsztaty pokażą jak się rolować na wałku, małym wałku, dualballu (podwójnej piłeczce), małej piłeczce. Uczestnicy będą mogli skorzystać ze sprzętu (jeśli ktoś chce pracować na swoich rolka oczywiście można zabrać je ze sobą). Dla kogo takie warsztaty? Każdego kto lubi aktywność, biegaczy, wspinaczy, rowerzystów.

Czas trwania: 1,5 h
Obowiązkowe wyposażenie: strój sportowy, zajęcia prowadzone będą w sali na boso lub w skarpetkach. Zaleca się wzięcie swoich mat.
Cena: 40 zł

Szczegółowy program znajdziecie TU

Zapraszamy na stronę Akademii Górskiej TU

Natalia warsztaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *