9 kwietnia 2020 By GÓRY & ULTRA, Slider With 724 Views

Wirtualny bieg Ultra X 14.1

11 kwietnia 2020 roku organizator etapowych biegów Ultra X zaprasza na wirtualny bieg na dystansie 14,1 km (⅓ maratonu). Start potwierdziło ponad 300 z całego świata, w tym 4 zawodników z Polski.

————————————————

Wirtualny bieg Ultra X 14.1 wystartuje 11 kwietnia 2020 roku o godz. 13.00. Dystans do pokonania to 14,1 km (⅓ maratonu). Na bieg zapisało się już ponad 300 osób z całego świata, w tym 4 biegaczy z Polski. Wszyscy zawodnicy potrzebują zegarka z GPS lub Strava do rejestrowania swojego czasu. Udział w biegu jest bezpłatny. Ci, którzy chcieliby mieć pamiątkowy medal z limitowanej edycji mogą go kupić po rejestracji na bieg. Wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek 13 kwietnia. Na bieg można zarejestrować się pod tym linkiem >>> TU

————————————————

Andrzej Kowalik


W tych dziwnych czasach dla wszystkich ludzi organizacja ULTRA X ogłosiła nową formułę wydarzenia. Jeśli nie możemy ścigać się w rzeczywistości, to będziemy ścigać się wirtualnie. Bardzo fajna inicjatywa ze strony organizatorów – mówi Andrzej Kowalik.

Przypomnijmy, że Andrzej Kowalik jest jedynym polskim biegaczem, który wziął udział już w dwóch biegach etapowych organizowanych w ramach Ultra X – w Jordanii oraz w Meksyku. Zapraszamy do przeczytania relacji z Jordanii w naszym magazynie on line >> TU

————————————————

Magda Zióło


Biegam od niedawna, wyłącznie dla przyjemności i zdrowia. To będzie mój pierwszy bieg, w jakim biorę udział i od razu Ultra-x. Strach się bać, co będzie dalej;) Do udziału w tym biegu namówił mnie mój ulubiony ultras, czyli kuzyn Andrzej Kowalik. Jego dorobek biegów na całym świecie bardzo motywuje, aby zacząć się ruszać! Czy mam w planach start w prawdziwym Ultra X? Ultra X to fantastyczna przygoda, ale jednak chętnie pokibicuję w dalszych biegach na dystansie 250 km Andrzejowi. Świetnie reprezentuje Polskę i niech tak zostanie:)

————————————————

Artur Piecha


To mój pierwszy start w biegu wirtualnym. Znam podobne formy rywalizacji, aczkolwiek korzystając z platformy Zwitf na rowerze. Dla mnie to ciekawa opcja zrobienia czegoś wspólnie w tym trudnym okresie i liczę na kreatywność osób, które będą chciały przebiec aż 14,1 km w czasie rzeczywistym, mając na uwadze zakazy uprawiania sportów outdoorowych. Czy mam w planach start w realnym Ultra X? Dobre pytanie, ale sądzę, że zostawię to na razie Andrzejowi Kowalikowi. Ja skupiam się na biegach w formule ciągłej, nie etapowej. Może w przyszłości, ale nie w przyszłym roku.

————————————————

Ultra X 2020

Andrzej Kowalik na trasie Ultra X Meksyk / fot. archiwum prywatne

W odpowiedzi na pandemię, organizator Ultra X wprowadził nową politykę rejestracyjną na nadchodzące biegi – Azory 125 (5–6 września 2020 r.), Jordania (3–10 października 2020 r.) oraz Meksyk (7–14 listopada 2020 r.). Jeżeli biegi zostaną odwołane lub przełożone z powodu koronawirusa, uczestnicy otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Biegacze mogą również prosić o zwrot pieniędzy (do tygodnia przed datą imprezy) jeżeli będą mieli problemy związane z podróżą, a tym samym problemy z dotarciem na start. W takiej sytuacji organizatorzy zwrócą pieniądze, nawet jeżeli bieg się odbędzie. Nowe zasady pozostaną w mocy i będą obowiązywać każdego, kto zarejestruje się do 18 września 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *