2 października 2017 By POLSKIE DROGI With 2070 Views

Wystartował cykl CITY TRAIL 2017/2018

30 września, w Olsztynie, rozpoczęła się jesienno-zimowa edycja zawodów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Przed biegaczami 11 tras, 60 biegów i 6 miesięcy biegania. Cykl potrwa do 25 marca. Zapisy trwają na www.citytrail.pl.

CITY TRAIL to przełajowe biegi na dystansie 5 km. Formuła imprez jest bardzo prosta: przychodzisz na zawody, odbierasz numer startowy i chip do pomiaru czasu, rozgrzewasz się, biegniesz, odpoczywasz popijając izotonik lub ciepłą herbatę i chrupiąc regeneracyjną przekąskę, wracasz do domu. Jeśli dobrze pójdzie całość nie zajmie więcej niż 2 godziny. Do tego w momencie przekroczenia progu domu, na stronie cyklu są już wyniki, a niedługo potem pierwsze pamiątkowe zdjęcia. – Taka standaryzacja sprawia, że możemy nawet wystartować w innym mieście, a poczuć się jak u siebie. I fakt – ze wszystkim można uwinąć się w dwie godziny, ale z doświadczenia wiem, że na CITY TRAIL chciałoby się zostać przynajmniej kolejne dwie. To wszystko dzięki tej atmosferze, którą trudno poczuć na masowych imprezach. Już teraz odliczam dni do pierwszego startu – mówi Dominika Napieraj, zwyciężczyni trzech edycji CITY TRAIL we Wrocławiu, multimedalistka mistrzostw Polski.

fot. materiały organizatora

– Po raz kolejny jesteśmy partnerem cyklu CITY TRAIL. To wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że ten trend będzie się wzmacniał przez kolejne sezony. To świetny sposób na popularyzację zdrowego trybu życia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden. – Staramy się wspierać wszelkie działania edukujące uczestników na temat aktywności fizycznej, regularnych badań, właściwego odżywiania i zabezpieczenia finansowego – dodaje.

W każdym mieście zawody odbywają się przez cały sezon na tej samej trasie, dzięki czemu można porównywać swoje rezultaty. Dla osób, które dopiero zaczynają biegać, taki comiesięczny sprawdzian to dobra motywacja. Tym bardziej, że nie trzeba obawiać się o limit czasu na pokonanie trasy – tego organizatorzy nie przewidują.

fot.materiały organizatora

Prosta formuła łączy się także z niską opłatą startową. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu. Inna możliwość to zapisy na pojedyncze biegi – start w jednej imprezie to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

fot.materiały organizatora

Nieodłącznym elementem CITY TRAIL są biegi dla dzieci i młodzieży. Tutaj uczestnicy są podzieleni na 5 kategorii wiekowych i biegają na dystansach od 300 m do 2 km. W przypadku zawodów dla dzieci karnet sześciu biegów kosztuje 20 zł, a pojedynczy start – 5 zł. Połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. – Już w poprzednich edycjach nasze biegi dla dzieci miały cele charytatywne. W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, by wesprzeć szczytny cel, ale także zwrócić uwagę na problem, jakim jest przemoc wobec dzieci – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

W każdym z miast obowiązuje identyczny plan minutowy. O godz. 8:30 rusza biuro zawodów, od godz. 9:30 trwa rywalizacja najmłodszych biegaczy, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km. Wyjątkiem będzie tegoroczna druga impreza w Lublinie – 11 listopada, która będzie biegiem okolicznościowym – z okazji Dnia Niepodległości i wystartuje o godz. 11:11.

fot.materiały organizatora

Imprezy pod szyldem CITY TRAIL mają już ośmioletnią historię – pierwsze zawody odbyły się 9 stycznia 2010 roku w Poznaniu. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło – przede wszystkim impreza zyskała rangę ogólnopolską – do Poznania dołączyły kolejne miasta – początkowo Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn i Wrocław. W kolejnych edycjach na mapie cyklu pojawiły się: Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Szczecin i Warszawa. I to właśnie te miasta tworzą cykl do dzisiaj. W poprzedniej edycji średnia frekwencja z sześćdziesięciu imprez wyniosła 700 uczestników, a w skali całego cyklu wzięło udział ponad 13 000 unikalnych biegaczy.

Terminy pierwszych imprez sezonu 2017/2018 w każdym z miast:

  • Olsztyn – 30 września
  • Trójmiasto – 1 października
  • Wrocław – 7 października
  • Katowice – 8 października
  • Łódź – 8 października
  • Lublin – 14 października
  • Bydgoszcz – 15 października
  • Poznań – 21 października
  • Warszawa – 22 października
  • Szczecin – 22 października

Zapraszamy na stronę City Trail, gdzie znajdują się szczegółowe informacje oraz zapisy >>> www.citytrail.pl.

Zapraszamy na fan page na FB >>>TU

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Portal www.runandtravel.pl jest patronem medialnym jesienno-zimowej edycji City Trail.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *