24 stycznia 2020 By TRAVEL With 5230 Views

Wystartowały zapisy na Fjällräven Classic. Cztery nowe lokalizacje w 2020 roku

Idea pierwszej edycji trekkingu Fjällräven Classic była prosta – zainspirować jak najwięcej osób do spędzania czasu na łonie natury. Pomysł, który zrodził się w Szwecji, zaczął się rozprzestrzeniać na kolejne kraje i naprawdę trafiać do mas. W roku 2020 do istniejących już czterech lokalizacji dołączą cztery kolejne: w Niemczech, Szkocji, Chinach i Korei Południowej. Wystartowały już zapisy na trekkingi Fjällräven Classic w Szwecji i Danii, wkrótce wystartują na kolejne lokalizacje.

——————————————————————————————————————————————————————

Pierwszy trekking Fjällräven Classic został zorganizowany w 2005 roku w Szwecji. Pomysł wyszedł bezpośrednio od założyciela marki Fjällräven Åke Nordina, który takim wydarzeniem chciał zachęcić i zainspirować ludzi do spróbowania długodystansowego trekkingu oraz zakosztowania życia na łonie natury. Początkowo nie było to globalne wydarzenie i chodziło po prostu o wyciągniecie Szwedów w szwedzkie góry. Na trasę został wybrany słynny długodystansowy szlak Kungsleden (Szlak Królewski) o długości 110 km, prowadzący pomiędzy miejscowościami Nikkaloukta a Abisko w regionie Lapland. Pierwszą edycję ukończyły 152 osoby i od tego czasu liczba uczestników sukcesywnie rosła, by 10 lat później osiągnąć ponad 2000. Dzisiaj, po 15 latach od pierwszej edycji, zainteresowanie trekkingiem w Szwecji jest ogromne, a społeczność outdoorowa nieustannie się powiększa.

Wędrowanie z całym wyposażeniem na plecach, rozkładnie własnego namiotu, gotowanie własnego jedzenia i podążanie własnym tempem razem z grupą ludzi o podobnym nastawieniu do natury to właśnie Fjällräven Classic. Rosnąca popularność wypraw trekkingowych w takim stylu, nie tylko wśród Szwedów, lecz także gości z zagranicy, sprawiła, że w 2014 Fjällräven zorganizował pierwszy trekking w Danii. W 2016 roku zadebiutował Fjällräven Classic USA odbywający się w górach Colorado, a w 2017 roku do listy dołączył Classic Hong Kong poprowadzony bujnymi lasami tropikalnymi oraz brzegiem szmaragdowego morza. Rok 2020 to początek globalnej ekspansji wydarzenia i cztery nowe lokalizacje: Niemcy, Korea Południowa, Szkocja i Chiny. Każda z niepowtarzalną przyrodą, kulturą i podejściem do outdooru.

——————————————————————————————————————————————————————

Fjällräven Classic Germany – Maj 2020


Niemiecka edycja zostanie zorganizowana w pięknym regionie Allgäu, gdzie bawarska kultura łączy się z wyjątkową przyrodą. Na 57-kilometrowej trasie zielone łąki i zabytkowe zamki otoczone są imponującymi szczytami górskimi i czystymi jeziorami.

——————————————————————————————————————————————————————

Fjällräven Classic China – Lipiec 2020


Trekking w Chinach to oszałamiające górskie krajobrazy, ale brak jakiejkolwiek infrastruktury do uprawiania outdooru. Wędrówka rozpocznie się na wysokości 3000 m n.p.m., a w jej trakcie uczestnicy dotrą aż na 3800 metrów. Trasa poprowadzona będzie w prowincji Qinghai, przez wysoki płaskowyż otoczony zaśnieżonymi szczytami. To będzie najbardziej pionierska edycja.

——————————————————————————————————————————————————————

Fjällräven Classic UK – Wrzesień 2020


Classic w Wielkiej Brytanii zabierze uczestników w słynne szkockie Highlands. 60-kilometrowa trasa w legendarnym Parku Narodowym Cairngorms ma wiele podobieństw do tej ze szwedzkiego pierwowzoru. To wymagający teren, rozległe pasma górskie i zmienna pogoda sprawiają, że Szkocja to fantastyczne miejsce na długodystansowy trekking.

——————————————————————————————————————————————————————

Fjällräven Classic South Korea – Październik 2020


Classic Korea to trzydniowy trekking w sercu wyspy Czedżu. Szlak o długości 57 km prowadzi zalesionymi zboczami na szczyt imponującego wulkanu tarczowego Halla-san, który jest najwyższą górą Korei Południowej i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Trekkingi Fjällräven Classic są dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia outdoorowego. Każdy podąża własnym tempem, a wszystko, co jest potrzebne na kilkodniową wyprawę, uczestnicy niosą w plecaku. Fjällräven odpowiada za całą logistykę. Zapewnia transport, żywność liofilizowaną, mapy, oznaczenie trasy, miejsca pod kemping oraz kilka dodatkowych niespodzianek. Do tego gwarantowane międzynarodowe towarzystwo pasjonatów outdooru, spektakularne krajobrazy i kilka dni na łonie natury.

Więcej informacji o Fjällräven Classic

/informacja prasowa/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *