29 września 2016 By GÓRY & ULTRA, Slider With 8389 Views

XRUN – górskie biegi przełajowe w Beskidzie Wyspowym

29 października 2016 roku odbędzie się Kornatka Cross Run, pierwszy bieg z cyklu górskich przełajowych biegów XRUN w Beskidzie Wyspowym. Portal runandtravel.pl jest patronem medialnym tej imprezy.

Jak piszą organizatorzy, XRUN to coś więcej niż tylko zwykłe biegi, tu liczy się drużyna. Biegacze walczą nie tylko dla siebie, ale też dla grupy. Można zapisać się indywidualnie, wtedy to organizatorzy znajdą drużynę. Oprócz klasyfikacji drużynowej będzie również indywidualna.  Najbliższe dwa biegi to: Kornatka XRUN oraz Śnieżnica XRUN.

Kornatka XRUN (16 km)
29.10.2016

Kornatka

Kornatka

To idealne zawody dla rozpoczynających swoją przygodę z biegami przełajowymi i górskimi. Doświadczeni biegacze również docenią jej walory. Trasa prowadzi przez las i jest bardzo urozmaicona. Spotkacie na niej szybkie odcinki, strome podbiegi, jak i trudne technicznie zbiegi. Miejscami czeka na Was przeprawa przez jar rzeczny albo strumień. Nawierzchnia zmienia się, od ubitej drogi leśnej do błotnistej ścieżki pokrytej luźnymi kamieniami i liśćmi. Ukształtowanie terenu jest pagórkowate, a częste podbiegi i zbiegi wycisną z Was siódme poty. Dla tych, którzy ukończyli bieg będzie czekać pyszny chmielowy napój.

Śnieżnica XRUN (15 km)
27.11.2016

 

Śnieżnica

Śnieżnica

Start biegu usytuowany jest w Schronisku na Śnieżnicy. Początek trasy jest szybki, ale przy mokrej nawierzchni ze względu na śliskie kamienie, zbiegi mogą okazać się trudne technicznie. W połowie czeka na Was ponad pół kilometra mocnego przewyższenia, które „zespawa” Wam łydki. Na koniec morderczy dla psychiki podbieg pod wyciąg narciarski. Nawierzchnia jest zróżnicowana, ale bez asfaltu. Może będzie Wam dane biegać po śniegu. Na mecie tradycyjnie czekać będzie na Was posiłek i „wzmocniony” napój izotoniczny.

Śnieżnica

Śnieżnica

Na następny rok planowane są:

  • 19 lutego 2017 – Kornatka Cross Run Zima, czyli wersja zimowa biegu (16 km)
  • 26 marca 2017 – Mogielnica Cross Run – najdłuższy bieg z całej serii Cross Runów (29,5 km)
  • 30 lipca 2017 – Ćwilin Cross Run (17,5 km)
    Trasa wije się wokół góry co chwilę racząc nas pięknymi widokami raz na Beskid Wyspowy, innym razem na Gorce i Tatry. Początek to długi, kilkukilometrowy podbieg gdzie trzeba uważać aby się za wcześnie nie „wypalić”. Przebiegając przez szczyt możecie puścić się już szybkimi zbiegami, w kierunku mety.
  • 27 sierpnia 2017 – Ciecień Cross Run (20,5 km)
    Na pierwszych kilometrach czekają na Was dwa potężne podbiegi. Jeżeli ktoś nie „zaciągnie hamulca ręcznego” może go to drogo kosztować w dalszej części biegu. Urozmaicona trasa początkowo prowadzi szerokimi drogami leśnymi i szlakami turystycznymi, aby później zamienić się w trudne odcinki przełajowe pokryte kamieniami, błotem i liśćmi. Początkowo będziecie biegli w jasnym i przejrzystym lesie ab po kilku kilometrach przedzierać się przez ciemną leśną gęstwinę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie biegu: XRUN
Zapraszamy również na fan page biegu na Facebooku: TU

Portal www.runandtravel.pl jest patronem medialnym imprezy.

RUNANDTRAVEL _ male do netu

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *