8 lipca 2020 By GÓRY & ULTRA, Slider With 655 Views

Zespół Polish Wings wystartuje w Ultra Mirage El Jerid w Tunezji

3 października 2020 roku Polish Wings – zespół, w skład którego wchodzą Karolina Warchulska, Kristo Talar, Piotr Błoński, Kazimierz Zawiślak, Zenon Olszak oraz Dariusz Wojda – wystartuje w Ultra Mirage El Jerid w Tunezji na dystansie 100 km. Cel? Zwycięstwo drużynowe oraz zbiórka pieniędzy dla Jacka Gaworskiego, wielokrotnego Mistrza Polski, Paraolimpijczyka, srebrnego medalisty Olimpijskiego z Rio de Janeiro.

———————————————————————————-

Dariusz Wojda

8.07.2020 r.

Zespół wygrał drużynowo Ultra Mirage El Jerid 100k 2020! 100 km piekielnie ciężkich warunków wybieganych po Saharze. Chcemy, aby taki komunikat wybrzmiał 3. października 2020 r. Bezczelnie? No i dobrze! Już dawno chcieliśmy to wypowiedzieć i teraz to zrealizujemy! Taki mamy cel sportowy. Lecimy do Afryki po to, żeby wybiegać zwycięstwo na 100 kilometrowej trasie. W ponad 40-sto stopniowym upale, biegnąc po piachu, sięgnąć po marzenie.

Owszem; część pomyśli, że zwariowaliśmy. Część, że to po prostu niemożliwe. Grono osób oceni, że „nie mamy na to papierów”, aby tego dokonać. Nie interesuje nas jednak odwrót i poddanie się przed startem tylko dlatego, że po nasz cel musimy sięgnąć daleko. Zapraszamy do kibicowania każdego, kto wierzy w nasze możliwości, jak i tych, którzy są jeszcze sceptyczni.
Chociaż dzisiejszy komunikat jest dla wielu zaskoczeniem, to start 3. października stał się faktem. Pycha? Może tak to wyglądać… My postrzegamy to jako uzasadnioną pewność siebie i wiarę. Wiarę we własne możliwości, wiarę w sport i całe jego piękno. Ten bieg to sportowe marzenie, które przyświeca Nam od początku powstania .

Stworzyłem Drużynę, zaraziłem pomysłem pięć fantastycznych osób: Karolina Warchulska, Kristo Talar, Piotr Błoński, Kazimierz Zawiślak, Zenon Olszak oraz Dariusz Wojda.

Swój cel połączyliśmy ze zbiórką pieniędzy dla Jacka Gaworskiego — fantastycznego Sportowca, wielokrotnego Mistrza Polski, Paraolimpijczyka, srebrnego medalisty Olimpijskiego z Rio de Janeiro. Pięknego człowieka, który toczy z wewnętrznym przeciwnikiem najtrudniejszą walkę swojego życia. Walka ta jest nierówna i niesprawiedliwa. Wiemy jednak, że wspólnie z Nami wszystkimi, bez wątpienia ją wygra!

Polish Wings nie jest przypadkowym zbiorem indywidualności, sprinterów, świetnych biegaczy… To Zespół fantastycznych ludzi z marzeniami, rzetelnych sportowców, tytanów pracy konsekwentnie pracujących na sukces — co dotyczy także realizacji pasji. Wiele Nas łączy, ale mamy jeden szczególny, wspólny mianownik – wygrać bieg w koszmarnych warunkach.
Tworząc Drużynę zaproponowałem udział wybranym osobom; nie dlatego aby zaliczyły kolejny start lecz żeby mieli szansę zrobić coś wyjątkowego, realizując powstałe marzenie. Nie było w tym żadnego przypadku, każdy z Zespołu wnosi do niego wartość niezbędną, aby stał się silną całością, a nie losowo dobraną grupą ludzi. to mieszanka charakterów, które uzupełniają się podczas przygotowań do realizacji głównego celu. Osoby ambitne, głodne takiego wyzwania oraz z indywidualnymi motywacjami. Zbiór ludzi, którzy mogą na siebie wzajemnie liczyć. Mieszanka młodości z doświadczeniem, hardości z wyrachowaniem, bezczelności z ogładą. Każdego z członków Zespołu znam osobiście. Z każdym startowałem, trenowałem spędzając wspólnie godziny wysiłku. Stąd moje przekonanie o sile tych osób i możliwościach w realizacji celu.

Do tej pory solidarnie milczeliśmy o naszych planach skupiając się na pośrednich celach, które w pewnym zakresie ograniczył nam Covid-19. Uzgodniliśmy, że zaczynamy robić „hałas” po Biegu Rzeźnika, w którym prawie całym Zespołem braliśmy udział. Termin wybił i oto z dumą ogłaszamy światu nasze plany! Zamierzamy dotrzeć z naszymi komunikatami wszędzie gdzie tylko Nam się uda! Będziemy na bieżąco Was informować o postępach zbiórkowych, treningowych i robić wszystko na tyle transparentnie, abyście wiedzieli, że się nie lenimy; że ostro zasuwamy, aby wygrać marzenia. Mamy motywację, determinację, wolę walki. Ale przede wszystkim mamy siebie. Wartość największą. Bądźcie z nami podczas przygotowań i biegu. Pokażcie nam swoją energię i siłę, a dokonamy tego WSPÓLNIE!

Partnerzy biegu

  • Partnerem technicznym Zespołu jest amerykański producent obuwia biegowego firma Altra Running Polska i jego przedstawiciel w Polsce sklep internetowy dla sportowców TriCentre. Polish Wings pobiegną przez Saharę w modelu Olympus.
  • Partnerem Zespołu dbającym o prawidłową suplementację jest polska firma Zdrovit.
  • Patronat Polski Komitet Paraolimpijski.
  • Patronat medialny: www.runandtravel.pl 
  • Patronat Burmistrza: Józefów Miasto Marek Banaszek Burmistrz Józefowa oraz Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Jacek Kowalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *