24 września 2021 By POLSKIE DROGI, Slider With 768 Views

Zimowy Chudy Wawrzyniec 2022 – zapisy wystartowały!

Chudy Wawrzyniec – rozgrywany na szlakach Beskidu Żywieckiego – to jeden z najstarszych ultramaratonów w Polsce. W sierpniu 2020 r. odbyła się 10. edycja imprezy. 22 stycznia 2022 r. organizatorzy proponują sprawdzenie się w zimowej wersji Chudego. Zapisy już ruszyły.


24.09.2021 r.

– Mamy nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów i już za 4 miesiące spotkamy się w Beskidach na zimowej edycji Chudego – mówi Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. – Wyznaczyliśmy piękną, blisko 20-kilometrową pętlę, z wbiegiem na Pilsko, która w zimowej odsłonie na pewno będzie sporym wyzwaniem dla uczestników.

Chudy Wawrzyniec w zimowych rękawiczkach

  • 19,2 km – tyle dokładnie wynosi dystans zimowej edycji Chudego Wawrzyńca.
  • Start i meta biegu będą zorganizowane w Sopotni Wielkiej, która słynie z najpiękniejszego nieba w Polsce.

W tej niewielkiej miejscowości od 2011 roku istnieje obszar ochrony ciemnego nieba, co oznacza m. in. modernizację oświetlenia ulicznego na takie, dzięki któremu światło nie rozprasza się do góry i na boki. Dzięki temu w Sopotni Wielkiej można obserwować cudowne niebo – wyjaśnia Justyna Grzywaczewska, zajmująca się promocją biegu.

  • Trasa Zimowego Chudego Wawrzyńca prowadzi przez Rysiankę, Trzy Kopce oraz Pilsko (1534 m n.p.m.), a przewyższenia wynoszą +1250m. W wersji alternatywnej (w razie fatalnych warunków atmosferycznych) zawodnicy ominął drugi co do wysokości szczyt Beskidu Żywieckiego. Dystans wyniesie wtedy 17,5 km, a przewyższenie to 1070 m+.
  • Opłata startowa w I terminie wynosi 149,90 zł. Warto pospieszyć się z zapisami, bo limit miejsc to tylko 250 osób.

Bieganie i pomaganie

Organizatorzy Chudego Wawrzyńca wspierają lokalne inicjatywy i zachęcają do tego samego zawodników. Po raz kolejny podczas rejestracji na biegi można wybrać pakiet charytatywny, czyli dorzucić 30 zł, które zostaną przekazane na wskazany przez biegacza cel. Cele są dwa – Fundacja Braci Golec, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieciaków z Żywiecczyzny oraz Fundacja Energia Społeczna, która organizuje akcję Czyste Beskidy, a w jej ramach m.in. ploggingi – bieganie i sprzątanie beskidzkich szlaków.

Najbliższy plogging odbędzie się już w niedzielę, 26 września. Będzie częścią Czyste Beskidy Festiwal 2021. Start i meta ploggingu zaplanowane są w Złatnej.


Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.chudywawrzyniec.pl.

Informacje dotyczące biegu oraz ciekawostki pojawiają się także na profilu imprezy naFacebook’u.

Zapisy są dostępne pod linkiem: https://zapisy.krokdonatury.pl/events/42.

/informacja prasowa/

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *