Chudy Wawrzyniec_ obóz biegowy w Beskidach

17 lutego 2021 By RUNSTYLE, Slider, WYDARZENIA With 504 Views

Zimowy Chudy Wawrzyniec: obóz biegowy w Beskidach zamiast rywalizacji

W dniach 26-28 lutego 2021 roku odbędzie się obóz biegowy w Beskidzie Żywieckim (Sopotni Wielkiej) – Posiady Biegowe z Chudym.

—————————————————————————————————————–

17.02.2021 r.

I edycja zimowej edycji legendarnego biegu górskiego Chudy Wawrzyniec miała odbyć się w lutym tego roku. Niestety, przedłużenie rządowego zakazu organizacji amatorskich zawodów sportowych zmusiło organizatorów do przeniesienia imprezy na przyszły rok. W zamian proponują weekendowy (26-28 lutego 2021) obóz biegowy w Beskidzie Żywieckim (Sopotni Wielkiej) – Posiady Biegowe z Chudym.

Posiady Biegowe z Chudym – to nazwa zaczerpnięta z beskidzkiej gwary. – Przyzwyczailiśmy się już, że wszystko, co związane z Chudym Wawrzyńcem nawiązuje do lokalnej tradycji. Dlatego i w przypadku obozu wymyśliliśmy nietypową nazwę – wyjaśnia Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej. – Posiady to po prostu towarzyskie spotkanie, podczas którego górale gawędzili, opowiadali różne – mniej lub bardziej realne historie.
Posiady Biegowe z Chudym rozpoczną się właśnie od piątkowego (26 lutego) spotkania i opowieści o historii Chudego Wawrzyńca. Wezmą w nim udział aktualni organizatorzy Chudego, a także Krzysztof Dołęgowski – pomysłodawca imprezy oraz znakomity fotograf – Piotr Dymus – autor zdjęć z pierwszej edycji, która odbyła się w 2012 roku oraz z kilku kolejnych lat.

Obóz biegowy w Beskidzie Żywieckim – plan Posiad Biegowych z Chudym

Na sobotę (27 lutego) zaplanowany jest biegowy trening trasą Zimowego Chudego Wawrzyńca (19 km, +1250 m), który zostanie uwieczniony na zdjęciach przez Piotra Dymusa oraz seria ćwiczeń uzupełniających. W niedzielę (28 lutego) – kolejna biegowa wycieczka lub – dla chętnych – trening na skiturach.
Cena obozu to 599 zł (w cenie są noclegi oraz całodzienne wyżywienie – w wersji mięsnej lub wegetariańskiej), a limit miejsc – 18 osób. Bazą obozu jest Ośrodek Górski „Kordon” w Sopotni Wielkiej, przy którym planowany był start i meta zimowej edycji Chudego Wawrzyńca.


Chudy Wawrzyniec to jeden z najstarszych ultramaratonów w Polsce, rozgrywany od 2012 roku na szlakach Beskidu Żywieckiego (start w Rajczy, meta w Ujsołach). Dziesiąta już edycja zawodów zaplanowana jest na 7 sierpnia 2021. Dzień później organizatorzy proponują start w 20-kilometrowej Małej Rycerzowej, a także w tegorocznej nowości – Parszywej Bendoszce na dystansie 60 km.
Więcej szczegółów i zapisy znajdują się na stronie www.chudywawrzyniec.pl. Informacje dotyczące biegu oraz ciekawostki pojawiają się także na profilu imprezy na Facebook’u.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *