28 września 2020 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1678 Views

Aktualizacja oprogramowania zegarków Suunto

Suunto – światowy lider w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i przyrządów do precyzyjnych pomiarów – wydaje aktualizację oprogramowania.

———————————————-
28.09.2020 r.

Suunto – światowy lider w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i przyrządów do precyzyjnych pomiarów – wydaje aktualizację oprogramowania, która wprowadza szereg nowych funkcji do wielokrotnie nagradzanego smartwatcha Suunto 7 i aplikacji mobilnej.

Suunto 7 zyskuje udoskonalone właściwości do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Nowe funkcje pojawią się również dla modeli Suunto 9, Suunto 5 i Suunto 3. Ta aktualizacja – największa w historii marki – jest częścią nowej kampanii Suunto: „ADVENTURE STARTS HERE”, która odzwierciedla misję firmy do inspirowania i ciągłego eksplorowania otaczającego świata, wspiera w doświadczaniu kolejnych przygód użytkownikom zegarka o różnych umiejętnościach, zarówno tych uprawiających sporty typowe dla osób mieszkających w dużych miastach, jak i tych uprawiających mniej bądź bardziej zaawansowane aktywności na świeżym powietrzu.

Marka Suunto nie uznaje kompromisów, jeśli chodzi o dostarczanie produktów, których nasi użytkownicy potrzebują do doświadczania nowych przygód. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na funkcjach stylowego smartwatcha, czy zegarka który będzie Twoim niezawodnym towarzyszem w outdoorowych wyprawach tj. chodzenie po górach, Suunto oferuje jeden zegarek, który to wszystko potrafi – mówi Heikki Norta, prezes Suunto. – Szczególnie teraz, wraz ze wzrostem popularności uprawiania sportów na świeżym powietrzu w odpowiedzi na pandemię, chcieliśmy wyposażyć nasze produkty w więcej funkcji typowych dla aktywności outdoorowych, aby użytkownicy naszej społeczności mogli eksplorować otaczający teren pełni animuszu, wiedząc, że ich zegarek zadba o wszystko – gdziekolwiek i jakkolwiek zechcą spędzać czas.

———————————————-

Nowe funkcje Suunto 7

Model Suunto 7 to najwyższej klasy smartwatch, który łączy wszechstronne i wieloletnie doświadczenie marki Suunto w zakresie uprawiania sportów z przydatnymi inteligentnymi funkcjami Wear OS by Google™.
Zasilany przez platformę Qualcomm® Snapdragon Wear™ 3100, Suunto 7 zapewnia bezproblemową integrację Wear OS by Google i aplikacji Suunto, dostarcza wrażenia, które wspierają Cię w codziennych aktywnościach i życiu w miejskiej dżungli w jednym, usprawnionym rozwiązaniu. Zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu 2020 roku, zegarek z GPS zyskał aprobatę i uznanie, ponieważ jest to pierwsze tego rodzaju urządzenie do noszenia, które jest idealnym połączeniem smartwatcha i zegarka sportowego, dostarczając jego użytkownikowi kluczowe funkcje do uprawiania sportu i funkcjonowaniu dużym mieście.

Najnowsze funkcje dostępne w Suunto 7 sprawiają, że uprawianie sportu i doświadczanie wszelkich przygód na świeżym powietrzu jest jeszcze przyjemniejsze:

 • Nawigacja trasy offline (synchronizowana z aplikacją Suunto) dostępna podczas śledzenia aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Funkcja ta wzbogaca mapę w zegarku – który zawiera już mapy popularności tzw. heatmaps specyficzne dla wybranego sportu – dzięki czemu można jeszcze łatwiej dotrzeć do określonego celu i z powrotem.
 • Tryb oszczędzania baterii GPS z wykorzystaniem algorytmu FusedTrack™ opatentowanego przez markę Suunto. Oznacza to, że Suunto 7 będzie działał dłużej, zużywając jeszcze mniej energii podczas dłuższych treningów.
 • Nowy, „Zawsze włączony” sportowy wyświetlacz o niższej mocy:. Podczas uprawiania sportu wyświetlacz będzie zawsze włączony, pokazując najważniejsze dane, zużywając przy tym minimalną ilość baterii.

Suunto 7 jest dostępny na www.suunto.com i u wybranych partnerów detalicznych.

———————————————-

Aktualizacja aplikacji mobilnej

Aplikacja Suunto umożliwia użytkownikom łatwe planowanie tras, przesyłanie aktywności z różnych urządzeń i łączenie się z aplikacjami partnerów, takimi jak Strava i Training Peaks. Wprowadzana aktualizacja zawiera wiele nowych funkcji, w tym nowy ekran główny z łatwiejszym dostępem do kalendarza, podsumowań aktywności i map. Funkcjonalność mapy w aplikacji obejmuje wiele dodatków i ulepszeń. Użytkownicy mogą teraz śledzić swoje mapy popularności (heatmaps) w oparciu o indywidualne aktywności z ostatniego tygodnia, miesiąca lub roku kalendarzowego. Ponadto użytkownicy mogą zobaczyć popularne trasy i punkty początkowe dla pobliskich tras na podstawie publicznie udostępnionych treningów społeczności Suunto, dzięki czemu nowe przygody są jeszcze łatwiejsze do odkrycia.

——————————————

Nowe funkcje dla Suunto 9, 5 i 3

Omawiana aktualizacja jest największą aktualizacją oprogramowania w historii firmy Suunto, z wieloma funkcjami outdoorowymi i treningowymi dostarczanymi przez SuuntoPlus™. Zaledwie niektóre z najważniejszych elementów, o których wspominamy to: nowa tarcza zegarka inspirowana aktywnościami w plenerze, która zawiera godziny wschodu/zachodu słońca oraz ciśnienie barometryczne (w zależności od modelu). Nawigacja według położenia pozwala ustalić cel, uzyskać dokładne współrzędne i znaleźć drogę, na szlaku lub poza nim.

Nowe funkcje* SuuntoPlus™ to:

 • Weather: wschód/zachód słońca, temperatura wody, trend barometryczny, alarm burzowy, poziom tlenu na wyższych wysokościach.
  Climb: aktualna wysokość, suma pokonanych wzniesień, % nachylenia terenu wspinaczki i prędkość wspinania
 • Safe: Współrzędne GPS (szerokość i długość geograficzna) aktualnej lokalizacji, odległość, wysokość oraz namiar od punktu początkowego.
 • Loop: Szczegółowe informacje o okrążeniach oparte na lokalizacji – dla każdej utworzonej pętli można śledzić i porównywać dane względem każdego z okrążeń.
 • *Funkcje SuuntoPlus™ różnią się w zależności od modelu zegarka.

Partnerzy

W ramach tej ważnej aktualizacji, firma Suunto dodała również nowych partnerów posiadających najróżniejsze usługi pomagające odkrywać i planować nowe trasy i przygody oraz być na bieżąco z aktualnymi warunkami i trendami pogodowymi. Niektórzy nowi partnerzy #suuntocompatible to:

 • Wikiloc
 • Land
 • 2Bulu
 • Open Runner
 • Sportihome
 • MyRadar

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *