19 maja 2017 By Slider, ŚWIAT With 7929 Views

Marcin Świerc staruje w The Great Wall Marathon

Marcin Świerc, zawodnik Salomon Suunto Team jest jednym z faworytów The Great Wall Marathon – jednego z najtrudniejszych maratonów na świecie.

Tradycyjnie w okolicach połowy maja odbywa się jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie – The Great Wall Marathon. Maraton na Murze Chińskim to bardzo specyficzny i wymagający bieg. Na trasie 42km195 uczestnicy mają bowiem do pokonania 5164 schody. Tym samym rezultaty uzyskiwane w tym biegu są z reguły o 50 procent dłuższe niż standardowe czasy uzyskiwane na dystansach maratońskich.

Marcin Świerc

W tym roku na starcie maratonu stanie zawodnik Salomon Suunto Team – Marcin Świerc, najlepszy biegacz górski ostatnich lat w Polsce, który bez wątpienia będzie chciał odegrać znaczącą rolę w biegu, a może nawet pokusić się o zwycięstwo. Marcin, który zadebiutuje w maratonie ulicznym będzie swojej szansy na wygraną upatrywał właśnie we wspomnianych schodach, które stanowią o przewyższeniach w tym biegu, ale również są największą trudnością techniczną dla biegaczy.

W poprzednich latach w The Great Wall Marathon brali udział również inni wybitni zawodnicy specjalizujący się w biegach górskich jak choćby Jonathan Wyatt w 2013 roku.

Great Wall

The Great Wall Marathon jest powszechnie uważany za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Pierwsza edycja tego maratonu została zorganizowana 1999 roku. Z czasem do dystansu maratonu dołączyły też biegi towarzyszące: półmaraton oraz bieg krótszy – Fun Run na dystansie 8,5 km. Start dla wszystkich trzech biegów rozpoczyna się i kończy na placu Ying Yang w miejscowości Huangyagan leżącej u stóp części muru.

Pokonując 5164 stopni Wielkiego Muru i około 6 km odcinek po samym Murze można spodziewać się cudownych krajobrazów, ale i bardzo dużych upałów. Zazwyczaj temperatura w maju w tym regionie Chin sięga 30 °C.

Marcin Świerc

Bieg poza trasą po Murze wiedzie w kolejnych etapach przez malownicze wioski i pola ryżowe. Ponownie zakręca do muru na końcowej części wyścigu, który kończy się na wspomnianym placu Yin Yang. Nie trzeba dodawać, że atmosfera biegu jest naprawdę wyjątkowa, a startujący zagrzewani są do walki z dystansem przez całe rzesze okolicznych mieszkańców.

Start w sobotę 20 maja o godzinie 7.00 czasu lokalnego

/na podstawie materiałów prasowych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *