4 sierpnia 2014 By POLSKIE DROGI, Slider With 7548 Views

Noraftrail. Biegniesz? Przeczytaj!

27 września br. odbędzie się pierwsza edycja Noraftrail (ok. 26 km) oraz UltraNoraftrail (ok. 64 km). To biegi prowadzone ścieżkami Beskidu Wyspowego, podczas których będziecie mogli podziwiać krajobrazy Beskidu Wyspowego, Gorców oraz Tatr. Zanim jednak pobiegniecie, przeczytajcie kilka porad Agnieszki Faron, organizatorki biegu. 

Norafttrail 26 km
Noraftrail to bieg w Beskidzie Wyspowym. Góry nie są tu wysokie, więc i trasa Noraftrail 26 km nie należy do bardzo wymagających. Niemniej jednak jest to trasa górska i trzeba wziąć to pod uwagę. Na trasę 26 km nie jest wymagany specjalny ekwipunek. Najważniejszy – zaraz po numerze startowym – jest naładowany telefon komórkowy. Pomimo tego, że mogą być problemy z zasięgiem w niektórych miejscach trasy, to jednak w większości powinno się dać zadzwonić.

(fot. materiały organizatora)

(fot. materiały organizatora)

Początkującym biegaczom, którzy nie będą się ścigać, proponowałabym zabranie plecaka z piciem lub pasu biodrowego z bidonem. Na trasie będą 2 punkty żywieniowe, ale dla niektórych to może być mało. Jeżeli temperatura będzie wysoka, na trasie zostaną ustawione dodatkowe punkty już z samą wodą i izotonikami.

(fot. materiały organizatora)

(fot. materiały organizatora)

Na trasie nie ma trudnych zbiegów czy podbiegów. Zwróciłabym jednak uwagę na zbieg po belkach drzewa – gdzieś około 2-3 km. Jeżeli będzie wilgotno, to fragment ten może być niebezpieczny. Trasa będzie oznakowana i wstążkami na drzewach i farbą na ziemi oraz przypiętymi do drzew znakami (uwaga skręt itp.). Mamy więc nadzieję, że nikt nie zabłądzi.
Początkującym biegaczom radzę zacząć bardzo spokojnie, by oszczędzać siły na końcówkę. Większość trasy to dość szeroka droga leśna, bardzo przyjemna do biegania. Jeżeli pogoda dopisze, to co jakiś czas będą się pojawiać piękne widoki:)

Noraftrail 64 km
Na trasie Ultra Noraftrail będzie więcej ciekawostek zróżnicowania terenu. Jako ekwipunek polecam plecak lub bukłak z wodą. Na trasie będzie około 5-6 punktów żywieniowych. Trasy są jednak bardziej wymagające i zapas wody będzie potrzebny.
Trasa będzie prowadziła w kilku momentach dość ostrymi podejściami i ostrymi zbiegami. Trzeba bardzo uważać na podłoże, by nie skręcić sobie kostki – szczególnie przy zbiegu z Łopienia i Mogielicy. Po ok 38 km – ultrasi dostaną w prezencie łagodnieszy kawałek – czyli kółeczko wokół Mogeilicy – tak dla relaksu – by mogli „wypoczęci” wbiec na metę:)

(fot. materiały organizatora)

(fot. materiały organizatora)

Na co trzeba zwrócić uwagę przy Ultra Noraftrail? Przede wszystkim trzeba patrzeć na znakowanie trasy! Trasa będzie w większości prowadziła szlakami turystycznymi i rowerowymi, niemniej jednak będą fragmenty bez szlaków – drogami i ścieżkami. Postaramy się, by oznakowania w tych miejscach były szczególnie widoczne i dość często – chodzi o początek trasy: Dzielec i część Łopienia.

(fot. materiały organizatora)

(fot. materiały organizatora)

Obowiązkowo i zawodnicy trasy Noraftrail 26 i Ultra Noraftrail 64 zabierają ze sobą uśmiech i dobry humor!:) A my postaramy się, by dobry humor był na twarzach do końca imprezy. Po imprezie zapraszamy na wspólne ognisko i małą „bibę”:)

Agnieszka Faron

Zapraszamy na stronę www.noraftrail.pl

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *