1 grudnia 2014 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 9110 Views

Norman Walsh Performance Footwear

Słyszeliście kiedyś o Norman Walsh Performance Footwear, jedynej fabryce projektującej oraz produkującej buty sportowe w 100 % na terenie Wielkiej Brytanii’? Nie? Poznajcie więc markę Walsh, w której biegają amatorzy biegów przełajowych, górskich, na orientację.

Fabryka Norman Walsh Performance Footwear założona została w 1961 roku przez Normana Walsha. Można jednak powiedzieć, że jej historia zaczyna się znacznie wcześniej, czyli w 1948 roku, kiedy to 16-letni Norman Walsh uszył własnoręcznie buty dla brytyjskiego olimpijskiego teamu biegaczy.

PB Elite Racer – startowy model ważący tylko 252 g., skonstruowany z miękkich szybkoschnących materiałów. (fot. Walsh)

PB Elite Racer – startowy model ważący tylko 252 g., skonstruowany z miękkich szybkoschnących materiałów.
(fot. Walsh)

Norman Walsh Performance Footwear to fabryka specjalizująca się w produkcji butów do biegów przełajowych, górskich oraz na orientację, których design niezmiennie wpasowuje się w gusta zarówno wytrawnych, doświadczonych biegaczy, jak i amatorów vintage.

PB Elite X`treme – treningowo-startowy model, stworzony z myślą o dłuższych biegach, do produkcji którego użyto bardzo wytrzymałego materiału xymid. (fot. Walsh)

PB Elite X`treme – treningowo-startowy model, stworzony z myślą o dłuższych biegach, do produkcji którego użyto bardzo wytrzymałego materiału xymid.
(fot. Walsh)

Buty te zostały przede wszystkim zaprojektowane na potrzeby brytyjskiej odmiany biegów górskich zwanej Fell Running. Parametry butów biegowych – ich waga, wytrzymałość, ale także cena sprawiają, że rzesze biegaczy na wyspach w Stanach Zjednoczonych oraz w Skandynawii wybierają właśnie tę markę. Ich zdecydowanym atutem jest agresywna, dobrze trzymająca podeszwa, świetnie sprawdzająca się w wymagającym terenie.

PB Elite Trainer – czyli model treningowo-startowy o wadze 268 g. (fot. Walsh)

PB Elite Trainer – czyli model treningowo-startowy o wadze 268 g.
(fot. Walsh)

Wszystkie buty marki Walsh szyte są ręcznie w miejscowości Bolton w Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy do sklepu Off-Trail.

Tags : , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *