27 marca 2015 By Slider, ŚWIAT With 7487 Views

Nowe wyzwanie Elizabeth Hawker. 1600 kilometrów w Nepalu.

Elizabeth Hawker, pochodząca z Wielkiej Brytanii biegaczka, po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzjami podejmie nowe wyzwanie. Jej celem będzie pokonanie 1600 – kilometrowego szlaku wiodącego przez jeden z najbardziej górzystych krajów świata – Nepal. O swoich zmaganiach, źródłach motywacji oraz próbach zarażenia pasją do biegania innych opowiada w filmie „Always Moving”, będącym częścią kampanii The North Face „Power In Me”.

Elizabeth Hawker to jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek specjalizujących się w dystansach ultra. Jako jedynej osobie w historii udało jej się aż 5 razy stanąć na najwyższym miejscu podium 166-kilometrowego The North Face Ultra Trail du Mount Blanc. Na swoim koncie ma także kilka wyjątkowych rekordów jak np. pokonanie 247 kilometrów w 24 godziny, czy przebiegnięcie trasy z bazy pod Mount Everest do Katmandu w 63 godziny i 8 minut.

(fot. The North Face)

(fot. The North Face)

Po dwuletniej przerwie w wyczynowym bieganiu, spowodowanej nawracającymi kontuzjami, podejmie ona próbę zrealizowania nowego, niesamowitego projektu. Brytyjka zamierza przebiec dystans 1 600 kilometrów, szlakiem wiodącym przez serce Nepalu.  O tym skąd bierze motywację do podejmowania kolejnych wyzwań opowiada w krótkim filmie zatytułowanym „Always Moving”, który jest częścią inspirującej kampanii The North Face „Power In Me”.

Za pośrednictwem kanałów Social Media, fani będą mieli również możliwość zadania biegaczce pytań osobiście. W tym celu należy odwiedzić jedną ze stron The North Face: www.facebook.com/thenorthface.europe, www.twitter.com/thenorthfaceeu lub: https://plus.google.com/+TheNorthFace. Najciekawsze z nich, wraz z odpowiedzią Hawker zostaną opublikowane na stronie: www.thenorthfacejournal.com

Zapraszamy do obejrzenia filmu – TU

Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *