18 października 2022 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 3123 Views

Okulary sportowe Vision 1 All Mountains marki CimAlp [prezentacja]

„Czy okulary Vision 1 All Mountains mają minusy? Na początku wydawało mi się, że są dosyć delikatne. Jak na razie jednak moje obawy się nie sprawdziły. Mam nadzieję, że tak już zostanie i będą mi służyły przez długi czas jako uniwersalne okulary outdoorowe”. O okularach sportowych marki CimAlp pisze Andrzej Gałązka z portalu runandtravel.pl.


18.10.2022 r. / Autor: Andrzej Gałązka  

Marka CimAlp to producent odzieży outdoorowej oraz akcesoriów do biegania w terenie, wędrówek i wspinaczki. W swojej ofercie ma również duży wybór okularów sportowych, lifestylowych i gogli narciarskich. Cała oferta produktów marki dostępna jest tylko w sprzedaży on-line na stronie www.CimAlp.pl. Gdy nadarzyła się okazja otrzymania jednego z modeli okularów CimAlp do testów z ciekawością zajrzałem do zakładki „Okulary przeciwsłoneczne”.

Dostępne okulary przeciwsłoneczne podzielono na dwie grupy: „Nasze klasyki” oraz „Okulary przeciwsłoneczne do personalizacji”. W klasykach mamy podział na okulary lifestylowe, sportowe, górskie i gogle. Natomiast personalizować możemy trzy modele okularów Vision One.


Vision 1 All Mountains

Po zapoznaniu się z całą ofertą zdecydowałem się na model Vision 1 All Mountains, który znalazłem w zakładce „Okulary przeciwsłoneczne do personalizowania”. Pierwsze, co przyciągnęło moją uwagę to stylistyka jakże odmienna od moich starych, wysłużonych okularów sportowych o szkłach w kształcie łezki czy też kropli wody. Vion 1 All Mountain mają duże „szybki” bez podziału na prawą i lewą, co może przypominać trochę gogle, które wykonane są z jednego kawałka.

  • Vision 1 All Mountain to okulary, które możemy sobie skomponować z elementów przedstawionych na stronie według własnego uznania. Do wyboru mamy wiele kombinacji kolorystycznych zauszników oraz dwa kory dolnej części ramki szybek.

  • Jeśli chodzi o „szkła” to możemy wybrać: klasyczne lustrzanki, lustrzanki o zabarwieniu czerwonym, żółto-złotym oraz fotochromy. Wszystkie wykonane są z poliwęglanu i są nietłukące.

  • Dodatkowo mamy też możliwość dokupienia wstawki optycznej dla osób noszących okulary korekcyjne.
  • Okulary dostajemy w praktycznym etui, które zapewni ochronę podczas transportu.

Ostatecznie moja spersonalizowana wersja okularów można powiedzieć, że kolorystycznie jest minimalistyczna, a w doborze opcji maksymalistyczna. Zdecydowałem się na czarne ramki i czarne zauszniki, a z dwóch opcji ramki pod szkłami wybrałem kolor czerwony. Dodatkowe opcje to wkładka optyczna (+ zł) i szkła fotochromowe (+ zł). Takie połączenie tworzy dla mnie już nie tylko okulary przeciwsłoneczne, ale i zastępstwo zwykłych okularów optycznych do używania w terenie podczas różnych warunków pogodowych.

W takiej opcji okulary są bardzo lekkie, ale dodanie wkładki optycznej z plastikowymi soczewkami nie powinno wpłynąć znacząco na odczuwalną wagę.

Mostek nosowy i końcówki zauszników wykonane są z elastycznego tworzywa z metalowym rdzeniem wewnątrz, który umożliwia regulację. Podoba mi się opcji regulowanego „noska” i zauszników, co pozwala na dobre dopasowanie do twarzy. W modelach innych marek bez takiej regulacji miałem wrażenie, że niektóre okulary podnoszą mi się na nosie zbytnio do góry. Kolejnym plusem jest dla mnie jest to, że dobre dopasowanie oraz duże „szybki” dobrze zasłaniają oczy i szczelnie chronią zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i wiatrem.

Okulary Vision 1 All Mountain mogę ocenić pozytywnie pod względem funkcjonalności i zastosowania w rożnych aktywnościach outdoorowych. Dużym plusem jest ich lekkość i dopasowanie. Po dłużej chwili ich używania można zapomnieć, że mamy je na nosie. Bardzo przyjemne są również „szkła” fotochromowe, które zmieniają swoje przyciemnienie w zależności od natężenia światła słonecznego.

Czy okulary mają minusy? Na początku wydawało mi się, że są dosyć delikatne. Jak na razie jednak moje obawy się nie sprawdziły. Mam nadzieję, że tak już zostanie i będą mi służyły przez długi czas jako uniwersalne okulary outdoorowe.Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *