„The Finishers”. Album finisherach The Barkley Marathons

9 marca 2021 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1883 Views

„The Finishers”. Album finisherach The Barkley Marathons.

Wystartowała przedsprzedaż angielskiego wydania albumu „The Finishers” o finisherach The Barkley Marathons. Jego autorami są Alexis Berg, jeden z najlepszych fotografów biegowych na świecie oraz świetny dziennikarz Aurélien Delfosse.

———————————————————————————————————————————

9.03.2021 r.

„Kilka lat ciężkiej pracy doprowadziło do dzisiejszego dnia, w którym mogę ostatecznie i oficjalnie ogłosić książkę „THE FINISHERS” – dwa kilogramy zdjęć i opowieści o najbardziej intrygującym biegu terenowym naszej planety – The Barkley Marathons”. Te słowa napisał 9 marca 2021 roku Alexis Berg, jeden z najlepszych fotografów biegowych na świecie, którego mieliśmy okazję gościć również w Polsce, podczas Łemkowyna Ultra Trail.

„The Finishers”. Album finisherach The Barkley Marathons

„THE FINISHERS” to 320-stronicowy album, który jest połączeniem zdjęć z wywiadami. Autorem zdjęć do albumu jest oczywiście Alexis Berg. Wspólnie z Aurélien Delfosse – swoim przyjacielem oraz dziennikarzem jednej z czołowych gazet sportowych na świecie „L’Équipe” – przejechali całe Stany Zjednoczone, żeby spotkać się z każdym finisherem i przeprowadzić z nim wywiad. Przypomnijmy, że od początku istnienia The Barkley Marathons bieg ukończono zaledwie 15 osób. Przedmowę do książki napisał Gary Cantrell vel Lazarus Lake, czyli pomysłodawca oraz twórca The Barkley Marathons.

Pierwotnie album został wydany po francusku i szybko wyprzedany. Obecnie wystartowała przedsprzedaż na wydanie angielskie. – Adaptacja i produkcja albumu w języku angielskim zajmie kilka miesięcy i będzie wymagała większego budżetu niż zwykła książka. Aby tak się stało, potrzebujemy znacznej liczby zamówień w przedsprzedaży. Tak więc każda pomoc i udostępnianie będą mile widziane. Merci! – napisał Alexis Berg.

Wydrukowana zostanie również limitowana edycja kolekcjonerska w ilości 100 szt. Album będzie dostępny w specjalnym etui z ekskluzywnym projektem z mapą konturową terenu biegu oraz z odbitką fotograficzną podpisaną przez Alexisa Berga.

„The Finishers”. Album finisherach The Barkley Marathons

Uwaga! Tegoroczną edycję The Barkley Marathons zaplanowano na 28 marca. Jego finisher – oczywiście o ile ktoś bieg w tym roku ukończy – również znajdzie się w albumie.

Książkę można zamówić w przedsprzedaży (na https://vol.co/product/the-finishers/) i otrzymać ją pod koniec 2021 roku, kilka miesięcy przed premierą w księgarniach.

/opracowanie:  Monika  Bartnik/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *