6 września 2017 By RUNSTYLE, WYDARZENIA With 854 Views

8. PKO Festiwal Biegowy – biegowe święto od piątku 8 września w Krynicy-Zdroju!

PKO Festiwal Biegowy to najwszechstronniejsza impreza dla biegaczy w Polsce. Na start zgłosiło się już ponad 10,5 tys. osób z całego kraju i zagranicy, a kolejne mogą to zrobić na miejscu, w Krynicy-Zdroju. Impreza rusza już piątek o godz. 11:00.

Sportowy program Festiwalu to ponad 30 konkurencji biegowych i nordic walking. Do wyboru trasy od 300 m do 100 km. Najtrudniejsza konkurencja to Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych w kilkugodzinnych odstępach przez wszystkie 3 dni imprezy! Twarde wymagania biegaczom stawiają też Bieg 7 Dolin 100 km czy TAURON Ultramaraton 64 km – tu biegacze muszą sobie radzić przede wszystkim z 4-kilometrowym przewyższeniem górskiej trasy Krynica – Rytro – Piwniczna – Krynica.

Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce, rozgrywany w randze Mistrzostw Polski Masters. Opadająca na całej długości trasa z Krynicy do Muszyny przyciąga jak magnes – to tu z hukiem padają najlepsze wyniki w kraju, to tu biegacze łamią swoje rekordy życiowe.

W programie imprezy jest też KORAL Maraton, Konspol Półmaraton czy Krynicka Mila, biegi nocne, przebierańców, „krawaciarzy”, marsze nordyckie w randze Mistrzostw Polski, biegi rodzinne i biegi dzieci… każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapewniają organizatorzy z Fundacji „Festiwal Biegów”.

fot. materiały organizatora

fot. materiały organizatora

Jak Festiwal, to i muzyka. W Krynicy zagrają gwiazdy polskiej estrady, w tym m.in. Jacek MEZO Mejer – najszybszy biegacz wśród artystów. Targi EXPO zgromadzą blisko 150 wystawców, w tym czołowe marku – Brubeck, Under Armour, Salomon, inov-8, ODLO, Salming, Camelbak, Buff, Compressport, Royal Bay, Compex.

W spotkaniach z mistrzami sportu w ramach Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze wezmą udział m.in. zwycięzca Rajdu Dakar i szef Stowarzyszenia Czyste Tatry Rafał Sonik, Mistrzyni Europy w Biegu na 1500 m i halową wicemistrzyni świata w biegu na 800 m Angelika Cichocka, brązowa medalistka mistrzostw Europy na 800 m Joanna Joźwik czy legenda polskiego maratonu, trzeci zawodnik maratonu londyńskiego Jan Huruk.

Działać będzie też strefa dzieci z konkursami i nagrodami dla najmłodszych. W konkursach organizowanych w Strefie Dzieci 8. PKO Festiwalu Biegowego czeka ponad 200 nagród. Pula nagród 8. PKO Festiwalu Biegowego to 500 000 złotych. Jeden z uczestników imprezy wyjedzie z Krynicy… nowym autem! Samochód ufundowało Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral – partner tytularny Koral Maratonu i partner Festiwalu od pierwszej edycji imprezy. O rywalizację w duchu fair play w Krynicy-Zdroju, ponownie zadbają kontrolerzy Polskiej Agencji Antydopingowej. Kontrole antydopingowe będą wyrywkowe – odmowa poddania się badaniu skutkować będzie dyskwalifikacją.

fot. materiały organizatora

fot. materiały organizatora

Trwają zapisy do imprezy – na dwa dni przed startem lista zgłoszeń zawiera już ponad 10,5 tys. osób z całej Polski i zagranicy! Zapisy wciąż są otwarte, nie ma limitu uczestników ani losowania. Ostatnie numery startowe będą wydawane na pół godziny przed startem danej konkurencji (nie dotyczy Biegu 7 Dolin 100 km oraz TAURON Ultramratonu 64 km). Wszystko wskazuje na to, że rekord frekwencji Festiwalu – 8150 osób z 2016 r. – zostanie pobity.

Szczegółowy INFORMATOR 8. PKO Festiwalu Biegowego >>> TU    

Zapisy internetowe >> TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *