2 kwietnia 2019 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1889 Views

Hoka One One Speedgoat 3 już w sprzedaży!

Hoka One One to amerykańsko – francuski brand znany w świecie biegaczy z produkcji butów z grubą podeszwą, a co za tym idzie – z dużą amortyzacją. Sezon wiosna & lato 2019 obfituje w kilka nowości. W sprzedaży pojawiły się odświeżone wersje znanych i cenionych modeli, m.in. Arahi 3, Challenger ATR 5, Mach 2 oraz długo wyczekiwanego przez miłośników biegania terenowego Speedgoat 3. Jakie zmiany nastąpiły w popularnej „kozicy”?

Speedgoat jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym modelem wśród całej oferty marki. To but stworzony do pokonywania długich dystansów w ciężkim, technicznym terenie, dedykowany biegom górskich, a przez niektórych wykorzystywany także podczas trekkingu. Od początku marca trzecią odsłonę popularnej „kozicy” znaleźć można na sklepowych półkach w sieciach Sklep Biegacza, Dot Sport i 4Faces, a także w sklepach Natural Born Runners oraz Napieraj.

Czym charakteryzuje się Speedgoat 3?

  • W najnowszych „kozicach” nie zabrakło charakterystycznych dla marka Hoka One One technologii.
  • Dzięki aktywnej ramie stopa nie leży na powierzchni podeszwy, lecz jest w niej zagłębiona, podobnie jak w fotelu kubełkowym w samochodzie rajdowym. Dlaczego? Niewątpliwie po to, by zwiększyć stabilność w zależności od kształtu stopy i stylu biegania, bez konieczności stosowania zwiększających wagę dodatków.
  • Specjalny układ śródpodeszwy Meta-Rocker zaprojektowany został z niewielką różnicą w kołysce między piętą a palcami (5 mm), co tworzy unikalny efekt podparcia, ułatwiając poprawne stawianie stóp w czasie biegu. Funkcja ta wspomaga naturalne zdolności biegacza – ułatwia efektywne i płynne przejście od uderzenia o podłoże do ponownego wybicia z palców.
  • Jak we wszystkich propozycjach Hoka One One, stosunkowo gruba warstwa pianki EVA w podeszwie środkowej zapewnia dużą amortyzację, a co za tym idzie podczas biegu na długich dystansach, mięśnie są mniej zmęczone.
  • Dzięki zastosowanej podeszwie Vibram® Megagrip z 5-mm bieżnikiem but zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża – zarówno na suchej, jak i mokrej skale, a także na szutrach oraz na błocie.

Co zmieniło się w nowej wersji?

  • Celem lepszego zabezpieczenia przed uszkodzeniami i rozdarciami siateczki poprawiono otok z tworzywa TPU w dolnej części cholewki.
  • W rejonie śródstopia wzmocniono konstrukcję trzymania stopy, dzięki której nie przesuwa się ona do przodu na zbiegach.
  • Język buta został częściowo zintegrowany z cholewką, dzięki czemu przestał się przesuwać podczas biegu.
  • W sprzedaży pojawiła się jego alternatywna wersja – Speedgoat 3 WP! Materiał cholewki wykonany został w nim techniką Rip-Stop. Jej siatkowa faktura zapobiega rozrywaniu się materiału po rozcięciu lub uszkodzeniu. A co najważniejsze, model wyposażony został w autorską membranę SKYSHELL™, gwarantującą wodoodporność i wysoki stopień oddychalności.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *