19 czerwca 2024 By GÓRY & ULTRA, Slider With 507 Views

Ile zarobi zwycięzca UTMB? Znamy nowe stawki nagród pieniężnych

18 czerwca 2024 roku UTMB Group ogłosiło nowe stawki nagród pieniężnych, jakie otrzymają najlepsi biegacze i biegaczki podczas Finału UTMB w Chamonix oraz w poszczególnych biegach UTMB World Series Majors.


19.04.2024 r.

Nowa Nagroda Pieniężna HOKA

UTMB Group  – w ramach angażowania się w rozwój biegów terenowych – ogłosiło podwyższenie stawek nagród pieniężnych, jakie otrzymują najlepsi zawodnicy podczas zawodów UTMB. Działania te mają na celu wspieranie sportowców w rozwoju ich kariery biegowej. Nagroda pieniężną HOKA pomoże sportowcom osiągnąć równowagę finansową i pozwoli bardziej skupić się na treningu. Wysokie nagrody, dwukrotnie wyższe niż dotychczas, będą dla zawodników zachętą, by częściej startować w biegach „by UTMB” nie tylko po to, by zdobyć kwalifikację do finałów UTMB, ale też, by otrzymać nagrodę pieniężną. 

– To wspaniale obserwować jak UTMB wspiera międzynarodowy rozwój biegów terenowych. Zwiększenie puli nagród w finałach UTMB, a także zawodach UTMB World Series Majors, daje profesjonalnym biegaczom wiele zachęt do priorytetowego traktowania zwodów, a także pomaga zainspirować kolejne pokolenie biegaczy do kontynuowania kariery w biegach terenowych – skomentował Jim Walmsey zawodnik HOKA Team.


Równość płci

Nagrody pieniężne będą takie same dla kobiet, jak i mężczyzn. Stosując parytet zarówno biegaczki, jak i biegacze otrzymają równe kwoty pieniężne w finałach UTMB i w zawodach cyklu World Series Majors.


Równe uznanie 

UTMB World Series postanowiło nagradzać jednakowo zawodników niezależnie od dystansu, na którym startują. Uznano, że start na 50K, 100K czy 100M wymaga różnych umiejętności, ale takiego samego zaangażowania i poświęcenia na treningach oraz zawodach.

W Finałach UTMB Mont-Blanc, kultowy UTMB®, bieg na dystansie 171 km i 10 000 m+ przewyższenia, będący finałem na dystansie 100M, będzie miał wyższe nagrody od CCC® i OCC.


Rozszerzone podium

Nagrodę pieniężną HOKA otrzyma TOP 10 zawodników, którzy ukończą finał UTMB w Chamonix oraz TOP 5 zawodników World Series Majors.

Zdjęcie „otwarciowe”: materiały prasowe UTMB


Jesteś naszym Czytelnikiem?

Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.


 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *