Maraton w Rawennie

4 października 2016 By Europa, Slider, Włochy With 9834 Views

International Ravenna City of Art Marathon 2016

13 listopada 2106 roku obędzie się 18. już edycja imprezy International Ravenna City of Art Marathon we Włoszech. Na uwagę zasługuje nie tylko trasa poprowadzona wśród zabytków Rawenny wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale również ręcznie robione medale nawiązujące do mozaiki bizantyjskiej. Z pakietem startowym będzie można również odwiedzić za darmo wybrane muzea w Rawennie.

W ramach imprezy obędą się biegi na dystansach: 42 km, 21 km, 10,5 km oraz bieg rodzinny na dystansie 2 km.

Trasa

Mauzoleum Teodoryka na trasie biegu

Mauzoleum Teodoryka na trasie biegu

W tym roku na trasie biegu biegacze będą mieli okazję podziwiać aż 8 zabytków, które znalazły się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym m.in. Baptysterium Ortodoksów (Battistero Neoniano) jedno z najlepiej zachowanych baptysteriów zbudowanych w V w. i jednocześnie najstarszy zabytek Rawenny, Bazylika Sant’Apollinare Nuovo – jeden z wczesnochrześcijańskich zabytków czy też Mauzoleum Teodoryka – mauzoleum króla Ostrogotów Teodoryka Wielkiego. Na całej trasie biegaczy wspierać będzie 5 zespołów muzycznych.

Pakiety startowe

Oficjalne koszulki

Oficjalne koszulki

od 1 października: maraton – 45 euro /półmaraton – 30 euro.
Zarejestrować na biegi będzie się również można 11 i 12 listopada podczas Expo – maraton (50 euro) / półmaraton (35 euro). Expo będzie czynne: 11 listopada (piątek) w godzinach od 14.30 do 19.00, a 12 listopada (sobota) w godzinach od 9.30 do 19.00.

Ręcznie robione medale

Ręcznie robione medale dla finisherów

Ręcznie robione medale dla finisherów

Na uwagę zasługują medale. Mają one formę mozaiki nawiązującej do bizantyjskich mozaiek i wykonane są ręcznie przez włoską artystkę Annafietta. W tym roku te oryginalne medale trafią do wszystkich biegaczy, który ukończą dystans maratoński i półmaratoński oraz do 1500 pierwszych osób, które ukończą bieg na dystansie 10,5 km.

Do muzeum z pakietem startowym

Niewątpliwą atrakcją imprezy jest możliwość zwiedzenia za darmo w dniach od 11 do 13 listopada muzeów w Rawennie. Po okazaniu numeru startowego biegacze będą mogli zwiedzić: MAR (Muzeum Sztuki Miasta), Domus dei Tappeti di Pietra oraz Museo Tamo (Muzeum Mozaiki). Dla członków rodzin przewidziane są zniżki.

Więcej informacji na temat biegów znajdziecie na stronie organizatora:

Tags : , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *