10 sierpnia 2017 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1011 Views

Iwona Januszyk i Paweł „Pigmej” Krawczyk wystartują w 2×2 Race w Rumunii.

19 sierpnia 2017 roku w Górach Fogaraskich w Rumunii odbędzie się 2×2 Race. Na starcie pojawią się zawodnicy teamu Dare2b – Iwona Januszyk i Paweł „Pigmej” Krawczyk.

Do Rumunii wybierają się Paweł „Pigmej” Krawczyk i Iwona Januszyk z Dare 2b Team oraz Kamil Klich, niezmordowany teamowy długodystansowiec, który podczas wyjazdu będzie się spełniał w roli fizjoterapeuty, czym zajmuje się zawodowo na co dzień. Ma być także dobrym duchem i wsparciem dla startujących. Emocjonujące momenty na trasie uwieczni Krzysztof Zaniewski, znany w środowisku biegowym filmowiec i fotograf. Plenery do zdjęć będzie miał kapitalne, bowiem zawody odbywają się w Górach Fogaraskich, najwyższym paśmie Karpat Południowych oraz całej Rumunii.

Do wyboru są dwa dystanse: 46 km z przewyższeniami +4200 m (ten wybiera Pigmej) oraz 18 km z 1800 m na plusie (zdecydowała się na niego Iwona). Obydwie trasy prowadzą na wysokości ponad 2000 metrów w bardzo trudnym terenie, również po via ferratach. Organizatorzy ostrzegają przed wiatrem, gęstą mgłą, deszczem, a nawet śniegiem. W zawodach mogą wziąć udział jedynie doświadczeni zawodnicy.

2x2RACE_2

Z dużą pokorą podchodzi do tego wyzwania Paweł Krawczyk, który w tym roku zalicza bardzo udany sezon biegowy: – Nie wiem, czy byłbym w stanie kiedyś powiedzieć, że jestem w 100% gotowy na taki bieg. Robię wszystko, żeby okres przygotowujący wykorzystać na maksa, ale na ile to starczy, wyjdzie w praniu. Poprzeczkę świadomie powiesiłem na takiej wysokości, żeby po udanym starcie w Cortinie sprawdzić, co się stanie, gdy pójdę w mniej popularny teren – ostrożnie ocenia swoje możliwości Pigmej, który w mocno obsadzonych topowymi biegaczami zawodach Cortina Trail w Dolomitach zajął 3. miejsce, a ostatnio był drugi w Tatranská Šelma Vertical, gdzie wywalczył rekord trasy w kategorii Masters.

Cortina Trail jest już na ten moment miłym wspomnieniem całkiem przyjemnego kawałka szlaku w słonecznych Dolomitach, za to coraz mocniej z tyłu głowy pulsuje i zmusza do wielkiej pokory rumuńska masakra, gdzie ani dystans, ani przewyższenia nie mówią całej prawdy o trudności, jakie tam czekają. 2×2 Race to 45-kilometrowy wyścig, którego trasa prowadzi przez dwa szczyty powyżej 2500 m n.p.m. z sumą przewyższeń 4200 metrów, z trudnościami, jakich jeszcze nie było mi dane skosztować w biegu. Całość to jedynie dwa podbiegi i zbiegi, które jednak dają do myślenia, jeżeli popatrzymy na rekord trasy ledwo łamiący 7 godzin (6:57:52). Mam nadzieję, że zdrowie i pogoda, która często rozdaje tam karty, pozwoli mi się zmierzyć z tym szlakiem, a Fogarasze będą dla mnie łaskawe – dzieli się swoimi obawami Paweł Krawczyk.

Jakie nastroje przed startem ma Iwona Januszyk? – Mam nadzieję, że organizatorzy nie ściemniają z tym śniegiem, bo ja naprawdę lubię takie warunki! Dla mnie przez całe lato biegi i rower są zabawą skierowaną na zimę, ale do zawodów w Rumunii podchodzę poważniej. Mam nadzieję na dużo trudnego terenu, który może bardzo skutecznie przemieszać stawkę. Nawet nie sprawdzam, kto startuje! Mam nadzieję, że w dwa tygodnie uda mi się zregenerować po etapowym Maratonie Biegów Alpejskich i bez kompleksów stanę na starcie x2 Race. Będzie to również świetna okazja do spędzenia czasu z mega pozytywnymi członkami Dare 2b Team – cieszy się Iwona.

Zapraszamy na stronę  biegu 2×2 Race – TU

/na podstawie materiałów prasowych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *