23 sierpnia 2023 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 1402 Views

Jacek Wójcik: ASICS GEL KAYANO 30 [recenzja]

“But bardzo dobrze dopasował się do mojej stopy już podczas pierwszego założenia. Biegnąc doceniam odbicie i energię, którą oddają. Idealnie niosą i amortyzują moje  85 kg.” O nowym modelu”. O ASICS GEL KAYANO 30 pisze Patron portalu runandtravel.pl – Jacek Wójcik. 


23.08.2023 r.

Jacek Wójcik: Biegam z przerwami od 2010 r. Moje biegowe początki to przede wszystkim biegi asfaltowe do 21 km, potem maratony. Przyszedł czas i na biegi górskie. Obecnie jestem na etapie powrotu do początków, czyli biegania po asfalcie na dystansach o zmiennej długości. Mój ulubiony trening to wolne długie wybieganie.

Cytat producenta: „…Marka ASICS prezentuje model GEL-KAYANO 30 – najwygodniejsze buty do biegania ze stabilizacją, wyposażone w zupełnie nowe technologie, zapewniające biegaczom adaptacyjną stabilność i niespotykany komfort podczas każdego kroku…”

Pożyjemy, pobiegamy, zobaczymy ☺ więc do dzieła.


Pierwsze wrażenia 

Pierwsze wrażenie po otworzeniu pudełka – tylko pozytywne. Lśniące, pachnące, pięknie ułożone buty, które zostały stworzone z okazji 30-lecia marki. To brzmi dumnie. Są w moich rękach, teraz będą na nogach ☺

Planowałem testy na czterech różnych nawierzchniach: asfalt, bieżnia, droga szutrowa oraz szlaki leśne. Jednak po dokładnych oględzinach, przymiarce i pierwszym truchtaniu stwierdzam, że jest to but przeznaczony zdecydowanie do biegania po asfalcie. 

Co ważne, nie było potrzeby żadnej gry wstępnej, poznawania się czy też aklimatyzacji… But bardzo dobrze dopasował się do mojej stopy już podczas pierwszego założenia. Biegnąc doceniam odbicie i energię, którą oddają. ASICS GEL KAYANO 30 idealnie niosą i amortyzują moje  85 kg. Co za stabilizacja, co za amortyzacja i przetaczanie stopy, co za komfort i wygoda. No, no panowie inżynierowie – Gratulacje!!!


Kilka słów o technologii

  • Nowa technologia 4D GUIDANCE SYSTEM – według producenta – to rewolucyjny system stabilizujący, który pomaga stabilizować każdy krok podczas biegu i dynamicznie dostosowuje się do kształtu stopu podczas biegania.
  • Wyprofilowana podeszwa środkowa zapewnia większą kompresję boczną.
  • Sprężysta pianka po stronie wewnętrznej ustawia stopę w najlepszym położeniu po każdym lądowaniu.
  • Szersze powierzchnie w podstawie gwarantują jej większą stabilność
  • Technologia PureGEL™ absorbuje wstrząsy, redukując tym samym obciążenie stawów.
  • Pianka FF BLAST™ PLUS ECO dba o miększe lądowania i sprężystą amortyzację.
  • Wkładka OrthoLite X-55 to większa wygoda i ulepszony system odprowadzania wilgoci.
  • Gumowa podeszwa AHARPLUS zapewnia maksymalną wytrzymałość

Asics Gel Kayano 30 to buty nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo ładne, choć odrobinę futurystyczne.

Jako dodatkowy smaczek dla „ekoświrów” – takich jak ja – dodam, że ślad węglowy nowego obuwia Asics GEL-Kayano 30, czyli ilość gazów cieplarnianych wytwarzanych podczas cyklu życia produktu jest niższa o 14% niż średnia branżowa (informacja od producenta). I to się chwali! 

Ocena produktu (w skali od 1-10):

Ocena ogólna 9,6
Amortyzacja 10
Komfort 10
Stabilizacja 10
Przyczepność 10
Dynamika 8,5
Lekkość 8

ASICS GEL-KAYANO 30 to model stworzony, aby biegać w nim spokojne kilometry. Czy spełnia te wymagania? Zdecydowanie TAK. Czy nadaje się do szybkich przebieżek i interwałów? Jak najbardziej. Jeśli jednak szukamy butów do luźnych i wolnych biegów –  a pamiętajmy, że to podstawa budowania bazy tlenowej – GEL-KAYANO 30 jest idealnym wyborem. Ten model na pewno będzie mi towarzyszył podczas długich wybiegań przygotowujących do maratonu. Czy znalazłem jakieś minusy? ASICS GEL-KAYANO 30 testowałem w wysokich temperaturach. Po około 10 km zrobiło mi się w nich już dosyć ciepło. Dla niektórych minusem może być również cena, ponieważ to jednak produkt z półki top. 


Przeczytaj również: 


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *