9 września 2024 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 580 Views

KAILAS FUGA EX330 – but inspirowany legendą Tor Des Geants

Firma Kailas zainspirowana jednym z najtrudniejszych biegów terenowych na świecie TORX tor des Geants, wprowadza na rynek buty FUGA EX330. EX 330 to amortyzowane buty do biegania w zróżnicowanym terenie, zaprojektowane specjalnie do biegów długodystansowych.

10.09.2024 r.

Buty FUGA EX330 „Giant’s Edge”, zaprojektowane specjalnie do biegów długodystansowych, zostały nazwane na cześć legendarnego włoskiego biegacza Franco Collé, który w 2023 roku został po raz czwarty zwycięzcą TOR330 – Tor Des Geants, biegu na dystansie 330 km odbywającego się we włoskiej Dolinie Aosty. Colle jest jedynym biegaczem, który czterokrotnie wygrywał TOR330, do niego tez należy rokad trasy. W 2023 roku 330 kilometrową trasę o przewyższeniu 24 000 m+ pokonał w czasie 66 godzin 39 minut i 16 sekund.

FUGA EX330 został zaprojektowany tak aby sprostać wyzwaniom trasy TOR330 obejmującej góry, łąki, podmokłe podłoże, lasy, śliskie błoto, żwirowe drogi i duże przewyższenia. Charakteryzuje się doskonałą amortyzacją, redukcją wstrząsów, wsparciem i oddychalnością.

But oparty na sprawdzonym FUGA Power Grip poprawia ogólną wydajność dzięki dużej amortyzacji i wsparciu. Jest idealny dla biegaczy na bardzo długie dystanse, którzy chcą wykorzystać w pełni swój potencjał

Buty FUGA wykorzystują najlepszą technologie przyczepności (Vibram) i może pochwalić się dwuczęściowym systemem sznurowania AWS 3.0™, który znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji palców.

FUGA EX330

• Waga: 310 g
  • Drop: 5 mm
  • Podeszwa: pianka o grubości 34 mm/ 39 mm
  • Podeszwa zewnętrzna Vibram Megagrip (4 mm kołki)

Firma Fuga wspiera sportowców uprawiających biegi w terenie na całym świecie. Opracowała dla nich pierwsze buty z płytką węglową. Wiodące serie w zależności od zastosowania to: DU (KIng of Slopes), YAO i EX. Szczególnie warto wspomnieć o serii EX, w tym o butach FUGA EX3 w których biegał dotychczas Franco Colle, jak również o najnowszym modelu EX330 w którym Joaquin Lopez zdobył trzecie miejsce na tegorocznym UTMB.

KAILAS to marka outdoorowa, która powstała w Chinach w 2003 roku. Oferuję szeroką gamę odzieży, obuwia i sprzętu, koncentrując się na wspinaczce górskiej, skałkowej, biegach w terenie i wędrówkach pieszych. Nazwa firmy pochodzi od świętej góry Kailash w zachodnim Tybecie.