Transgrancanaria

2 marca 2021 By GÓRY & ULTRA, Slider With 273 Views

NEWS! Transgrancanaria 360º będzie oddzielną imprezą!

2 marca 2021 roku organizatorzy Transgrancanaria poinformowali, że najtrudniejszy i najdłuższy dystans, który do tej pory odbywał się w tym samym czasie, co Transgrancanaria, od listopada 2021 roku będzie oddzielną imprezą.

—————————————————————————————————————————

2.02.2021  r.

W 2021 roku odbyła się 22. edycja jednej z najbardziej popularnych imprez biegowych na świecie – Transgrancanaria. W ramach imprezy już po raz piąty zorganizowano najdłuższy (ponad 200-kilometrowy) i najtrudniejszy bieg – Transgrancanaria 360º. W tym roku organizatorzy po raz pierwszy „wyszli” poza Gran Canarię i trasa najdłuższego dystansu została poprowadzona przez dwie wyspy, pomiędzy którymi biegacze przemieszczali się promem.

—————————————————————————————————————————

Transgrancanaria 360º jako samodzielna impreza

Najbardziej „dziki” dystans, jak piszą o nim organizatorzy, zostanie podzielony na dwie różne pory roku. Transgrancanaria 360º jako samodzielna impreza odbędzie się w dniach 17-21 listopada 2021 roku. W ten sposób organizatorzy chcą podkreślić rangę biegu, który w ciągu tych kilku lat zdobył ogromną popularność wśród biegaczy przełajowych, zwłaszcza tych, którzy lubią biegi samowystarczalne i są żądni biegowych przygód, które wykraczają daleko poza tradycyjne biegi trailrunningowe. Dodatkową atrakcją i wyzwaniem dla biegaczy jest fakt, że trasa biegu ujawniana jest na kilka dni przed biegiem.

Tegoroczne podwójne wyzwanie z pierwszym etapem, który rozpoczął się w El macizo de Anaga na Teneryfie i etapem drugim na Gran Canarii – jak zapowiadają organizatorzy – to tylko zwiastun tego, co wydarzy się podczas przyszłych edycji.

  • Sponsorem tego dystansu i od listopada samodzielnej imprezy jest francuska marka WAA.
  • Więcej szczegółów na temat Trans 360º zostanie ogłoszonych w kolejnych miesiącach.

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *