22 sierpnia 2019 By GÓRY & ULTRA With 448 Views

Oman Desert Marathon 2019. Etap czwarty

W dniach 15 – 22 listopada 2019 roku odbędzie się 6. edycja Oman Desert Marathon, czyli 6-etapowego biegu o łącznym dystansie 165 km, którego trasa prowadzi po czerwonych i złotych piaskach pustyni w Omanie. Zapraszamy na prezentację etapu 4.

Oman Desert Marathon to 165 km, które biegacze pokonują podczas 6 etapów biegu prowadzonych przez najbardziej odległe i nietknięte piaski oraz najwyższe wydmy Pustyni Oman, począwszy od Oazy Bidiyah aż po Morze Arabskie. Bieg odbywa się w The Sharqiya Sands w Wilayat Bidiyah. Ostatni dzień imprezy przeznaczony jest na odpoczynek – zwiedzanie Omanu, specjalną Noc Galową, podczas której odbędzie się wręczenie nagród.

Szczegółowe informacje na temat etapu pierwszego przeczytacie >>> TU

Szczegółowe informacje na temat etapu drugiego przeczytacie >>> TU

Szczegółowe informacje na temat etapu trzeciego przeczytacie >>> TU

Zapraszamy na prezentację etapu czwartego.

Start: 19 listopada 2019 r. / godz. 6.30
Dystans: 28 km

Uwaga! Śniadanie (żywność + napoje) zapewnione przez organizatorów serwowane jest tylko przed pierwszym etapem. Następny posiłek – suchy prowiant – biegacze otrzymają od organizatorów dopiero po przekroczeniu mety ostatniego etapu. Od momentu wyruszenia na trasę biegu zawodnicy muszą być już samowystarczalni.

Podczas biegu zawodnicy muszą mieć ze sobą swój sprzęt – jedzenie, śpiwór i karimatę. Organizator zapewnia namioty oraz butelkowaną wodę mineralną na punktach oraz w obozowiskach.

Trasa czwartego etapu

  • Trasy poprzednich etapów zmierzały na południe, teraz biegacze zaczynają przemieszczać się na wschód, w kierunku Morza Arabskiego. Ta zmiana kierunku zabierze nas w inny krajobraz: mniejsze wydmy z małymi plamami zielonej trawy i bardziej zwartym piaskiem. Podczas czwartego etapu biegu na biegaczy czekają 3 punkty odżywcze i 2 punkty kontrolne: wodę na piątym kilometrze i punkty kontrolne z wodą na kilometrze 12 i 22. Ten etap biegu – nawet jeżeli jest łatwiejszy od poprzednich – jest trudnością dla biegaczy, którzy zdecydowali się nieść dużo jedzenia w plecaku, ale niestety nie jedli za dużo, tracąc teraz energię. Dla nich wyścig staje się coraz trudniejszy. Od drugiego etapu trasa to prosta linia prowadząca bezpośrednio do Morza Arabskiego.

Plan każdego dnia podczas Oman Desert Marathon

  • 4.45 – 6.15 i od 17.30 do 19.00 – Dostęp do ciepłej wody zapewnionej przez organizatorów
  • 6.30 – Start biegu / jedynie podczas 5 etapu biegacze startują o 15.00 / pierwsza dwudziestka zawodników wyrusza na trasę o 17.00
  • 15.00 – Ostatni biegacz na mecie
  • 16.00 – Drukowanie i publikacja wyników etapu na tablicy
  • 17.00 – Odprawa wieczorna. Podsumowanie etapu.
  • 19.00-21.00 – Projekcja wideo i zdjęć z etapu

Informacja o Oman Deserth Marathon na naszej stronie >>> TU

Więcej informacji o biegu na stronie Oman Desert Marathon
Zapraszamy na fan page na Facebooku >>> TU oraz na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *