2 czerwca 2019 By GÓRY & ULTRA, Slider With 1498 Views

Oman Desert Marathon 2019. Etap drugi

W dniach 15 – 22 listopada 2019 roku odbędzie się 6. edycja Oman Desert Marathon, czyli 6-etapowego biegu o łącznym dystansie 165 km, którego trasa prowadzi po czerwonych i złotych piaskach pustyni w Omanie. Zapraszamy na prezentację etapu 2.

Oman Desert Marathon to 165 km, które biegacze pokonują podczas 6 etapów biegu prowadzonych przez najbardziej odległe i nietknięte piaski oraz najwyższe wydmy Pustyni Oman, począwszy od Oazy Bidiyah aż po Morze Arabskie. Bieg odbywa się w The Sharqiya Sands w Wilayat Bidiyah. Ostatni dzień imprezy przeznaczony jest na odpoczynek – zwiedzanie Omanu, specjalną Noc Galową, podczas której odbędzie się wręczenie nagród.

Szczegółowe informacje na temat etapu pierwszego przeczytacie >>> TU

Zapraszamy na prezentację etapu drugiego.

Start: 17 listopada 2019 r. / godz. 6.30
Dystans: 25 km

Oman Desert Marathon 2018 / fot. materiały organizatora

Uwaga! Śniadanie (żywność + napoje) zapewnione przez organizatorów serwowane jest tylko przed pierwszym etapem. Następny posiłek – suchy prowiant – biegacze otrzymają od organizatorów dopiero po przekroczeniu mety ostatniego etapu. Od momentu wyruszenia na trasę biegu zawodnicy muszą być już samowystarczalni.

Podczas biegu zawodnicy muszą mieć ze sobą swój sprzęt – jedzenie, śpiwór i karimatę. Organizator zapewnia namioty oraz butelkowaną wodę mineralną na punktach oraz w obozowiskach.

Trasa drugiego etapu

Drugi etap biegu Oman Desert Marathon startuje 17 listopada o godz. 6.30. Biegacze wyruszą na 25-kilometrową. 

 • Linia startowa drugiego etapu znajduje się tuż obok bardzo wysokiej wydmy. Basecamp, w którym nocują biegacze stoi przed nią, przypominając tym samym zawodnikom, co czeka ich następnego dnia. Na trasę biegacze wyruszają o 6.30 rano, zaledwie kilka minut po wschodzie słońca. Łagodna temperatura o tej porze sprzyja wspinaniu się na tę wysoką wydmę. Potem zawodników czeka podążanie grzbietem wydmy przez około 4 kilometry.

Oman Desert Marathon 2018 / fot. materiały organizatora

 • Kolejny odcinek to nieustanne w górę i w dół po małych, miękkich wydmach. Ten rodzaj piasku jest najtrudniejszy do pokonania i tylko najlepsi biegacze pokonują go cały czas biegnąc. Ten odcinek jest również wyzwaniem ze strategicznego punktu widzenia: dobra nawigacja pozwala uniknąć strat energii i można zaoszczędzić cenne minuty.

Oman Desert Marathon 2018 / fot. materiały organizatora

 • Na kolejnym odcinku na trasie mamy małe czerwone wydmy z pustynną trawą i… kozami. Po kolejnych 4 kilometrach biegacze docierają do ogromnego płaskowyżu ze zwartym piaskiem i małymi kamieniami: do dna suchego jeziora, idealnego miejsca do szybkiego biegu. Na środku płaskowyżu znajduje się punkt kontrolny i na biegaczy w końcu czeka cień i woda.

Oman Desert Marathon 2018 / fot. materiały organizatora

 • Ostatni odcinek etapu 2 charakteryzuje się małymi zwartymi wydmami z roślinnością. Nie jest to odcinek tak szybki jak poprzedni po płaskowyżu, ale nadal nawierzchnia nie sprawia trudności podczas biegu.  Etap zachwyca kolorami piasku – od czerwonego do złotego.
 • Od drugiego etapu trasa to prosta linia prowadząca bezpośrednio do Morza Arabskiego.

 

Oman Desert Marathon 2018 / fot. materiały organizatora

Plan każdego dnia podczas Oman Desert Marathon

 • 4.45 – 6.15 i od 17.30 do 19.00 – Dostęp do ciepłej wody zapewnionej przez organizatorów
 • 6.30 – Start biegu
 • 15.00 – Ostatni biegacz na mecie
 • 16.00 – Drukowanie i publikacja wyników etapu na tablicy
 • 17.00 – Odprawa wieczorna. Podsumowanie etapu.
 • 19.00-21.00 – Projekcja wideo i zdjęć z etapu

Informacja o Oman Deserth Marathon na naszej stronie >>> TU

Więcej informacji o biegu na stronie Oman Desert Marathon
Zapraszamy na fan page na Facebooku >>> TU oraz na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *