7 czerwca 2024 By Slider, TRAVEL With 505 Views

Planujesz start w Ultra-Trail Guara Somontano w Hiszpanii? Sprawdź, co zobaczyć w okolicy!

Guara Somontano w Hiszpanii – okolica, w której organizowany jest bieg Ultra-Trail Guara Somontano – to świetne miejsce do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności w kontakcie z naturą – turystyki pieszej, nordic walking, kolarstwa górskiego i szosowego, canyoningu czy wspinaczki. To również doskonałe miejsce do zwiedzania.


7.06.2024 r.

Somontano to okręg leżący w północno-wschodniej Hiszpanii, w Aragonii w prowincji Huesca. Tereny te znane są z winnic, wina własnej apelacji, a także zróżnicowanego i atrakcyjnego krajobrazu. Somontano to winnice, gaje oliwne na wzgórzach, łagodne góry oraz strome klify Sierra de Guara, wąwozy i skaliste szczyty. W takich okolicach od 2009 roku odbywa się UTGS, czyli Ultra-Trail Guara Somontano.


Tegoroczna edycja (UTGS) Ultra-Trail Guara Somontano odbędzie się w dniach 28-29 września 2024 roku w Hiszpanii (Aragonia). W ramach imprezy biegacze mają do wyboru cztery dystanse: 17 km, 30 km, 50 km oraz 102 km. O biegu przeczytasz na Runandtravel.pl.


Co zobaczyć w okolicy?

Guara Somontano – oprócz biegania w terenie – jest świetnym miejscem do uprawiania różnego typu aktywności w kontakcie z naturą – turystyki pieszej, nordic walking, kolarstwa górskiego i szosowego, canyoningu czy wspinaczki. To również miejsce, które pozwala zanurzyć się w niezwykle ciekawą i bogatą historię okolicy. 

  • Park Narodowy Sierra y Cannes de Guara Natura Park to jeden z największych obszarów chronionych w Aragonii. To hiszpański park przyrody w paśmie górskim Sierra de Guara, położony w prowincji Huesca w Aragonii, w północnej Hiszpanii. Został założony w 1990 roku.  
  • Park Kulturowy Rzeki Vero.
  • Kompleksy historyczne takie jak Alquézar czy Barbastro (stolica regionu Somontano de Barbastro w aragońskiej prowincji Huesca), pomniki, muzea, urokliwe wioski…. 

Alquézar / fot. Wikipedia

Alquézar jest bazą biegu Ultra-Trail Guara Somontano. Miasteczko położone jest w prowincji Huesca, u podnóża Pirenejów, na terenie obszaru chronionego krajobrazu Sierra y Cañones de Guara. Co warto zobaczyć w Alquézar? Zamek, kolegiatę Santa María la Mayor, najczęściej odwiedzany zabytek w regionie, gdzie na uwagę zasługuje krużganek z romańskimi kapitelami i organy; a także liczne pustelnie. Warto wybrać się także do Muzeum Etnologicznego Casa Fabián, aby poznać historię miasteczka i jego regionu Somontano, słynącego z doskonałych win.


  • Sztuka jaskiniowa. Środowisko rzeki Vero, może poszczycić się niezwykłą grupą ponad 60 jaskiń ze sztuką jaskiniową wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedźcie również Centrum Sztuki Naskalnej.  

fot. www. turismosomontano.es

  • Enogastronomia, doświadczenia związane z gastronomią, takie jak wizyty w winiarniach, olejarniach lub fabrykach serów, degustacje oraz inne zajęcia gastronomiczne. Planujesz start w Ultra-Trail Guara Somontano w Hiszpanii? Sprawdź, co i gdzie zjeść! 

Przydatne linki 


Przeczytaj również: 


Jesteś naszym Czytelnikiem?

Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.


Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *