21 stycznia 2019 By POLSKIE DROGI, Slider With 7490 Views

TriCity Trail 2019

7 lipca 2019 r. – start w Gdańsku, meta w Wejherowie. Dystans: blisko 82 km. To najdłuższa trasa TriCity Trail, czyli imprezy odbywającej się od 2015 roku na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Ponad 30 podbiegów i blisko 1800 m w górę sprawia, że to ultramaraton, który śmiało można nazwać górskim, mimo, że odbywa się w północnej części Polski. Do wyboru są także krótsze dystanse – Maraton+, czyli nieco ponad 47 km z Gdyni do Wejherowa oraz 21 km poprowadzone na pętli w okolicy Wejherowa. Impreza odbędzie się 7 lipca 2019

Ultramaraton TriCity Trail to pomysł ekipy znanej z organizacji ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL. – Trójmiejski Park Krajobrazowy to miejsce niezwykłe, które poznaliśmy dzięki naszym 5-kilometrowym biegom w Gdańsku i Gdyni. W 2014 roku postanowiliśmy, że chcemy pokazać ten teren na większą skalę, wyznaczyliśmy kilka wersji tras, sprawdziliśmy je i w lipcu 2015 zorganizowaliśmy pierwszą edycję TriCity Trail. W ubiegłym roku impreza rozrosła się do trzech dystansów indywidualnych, sztafet na trasie 80 km oraz biegów dzieci i łącznie przyciągnęła blisko 800 osób – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów zawodów.

Foto Piotr Oleszak

Trzy trasy do wyboru

Najdłuższa trasa liczy blisko 82 km. Przewyższenia wynoszą +1730/-1830 m. Limit czasu na pokonanie dystansu to 13 godzin. W edycji 2018 zwycięzcami zostali Kamil Leśniak z Torunia (czas 6:43:59) oraz Lucyna Walaszczyk z Poznania (jej wynik to 8:37:56).

TriCity Trail Maraton+ to dystans 47,5 km. Na zawodników, którzy zdecydują się na to wyzwanie czekają przewyższenia +1000/-1100 m. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 7,5 godziny. Najlepszymi w poprzedniej edycji biegu okazali się Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla (czas 3:33:59) oraz Małgorzata Pazda-Pozorska z Kobylnicy (4:22:21).

Trzecim dystansem jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, ze startem i metą w Wejherowie. Przewyższenia wynoszą tutaj +320/-320 m. W edycji 2018 zwyciężył Łukasz Ławicki z Gdańska (jego czas to 1:21:14). Wśród kobiet wygrała Karolina Obstój z Kiełczowa (wynik zwyciężczyni to 1:33:47).

Foto Piotr Oleszak

Opłaty startowe i bieganie charytatywne

W pierwszym terminie (do 31 marca 2019) opłaty startowe wynoszą:

  • 110 zł – dystans 80 km+
  • 100 zł – dystans Maraton+
  • 50 zł – dystans półmaratoński

Nowością jest w tym roku pakiet charytatywny. Każdy zapisujący się do biegu, bez względu na dystans może wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Pakiet charytatywny kosztuje 30 zł więcej od klasycznego. Jest już konkretny cel, na który zostaną przekazane zebrane środki. – Tworzymy właśnie pierwsze w Polsce Holistyczne Centrum Wsparcia Po Stracie. Otrzymaliśmy w użyczeniu od Urzędu Miasta Gdańska budynek do remontu i adaptacji pod potrzeby centrum. Na ten moment i na najbliższe miesiące jest to nasza najpilniejsza potrzeba, by osoby przyjeżdżające do hospicjum w tak trudnej życiowej sytuacji mogły być przyjęte w warunkach pełnych ciepła, zwłaszcza dzieci – podkreśla Ewa Liegman, prezeska Fundacji Pomorze Dzieciom. – Chcemy odwdzięczyć się biegaczom za wsparcie, więc każdy, kto pobiegnie w TriCity Trail charytatywnie otrzyma w pakiecie niepowtarzalnego Aniołka, którego własnoręcznie przygotują podopieczni Hospicjum.

Sztafety

Od 2018 roku w zawodach mogą wystartować także drużyny – Sztafeta Ultra będzie poprowadzona trasą najdłuższego z biegów. Drużyny będą składać się z czterech osób. Składy sztafet mogą być zupełnie dowolne – męskie, damskie bądź mieszane. Zmiany będą odbywać się na punktach odżywczych. Uczestnicy rywalizacji będą mieć do pokonania kolejno 19 km, 16 km, 20 km i 27 km. Zapisy do zawodów drużynowych ruszą 28 lutego.

Biegi dla dzieci i młodzieży

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Elektroniczna rejestracja rozpocznie się 1 czerwca.

  • Strona biegu i zapisy >> TU
  • Fanpage biegu na Facebooku >> TU

Zdjęcie otwarciowe Piotr Oleszak

/na podstawie informacji prasowej/

Tags : , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *