14 marca 2023 By LUDZIE, RUNSTYLE, Slider With 1361 Views

The Barkley Marathons na małym ekranie

Chcecie przenieść się za żółty szlaban na trasę jednego z najdziwniejszych biegów na świecie – The Barkley Marathons? Zapraszamy na seans filmowy z Nicky Spinks, Gary Robbinsem, Karelem Sabbé, Jamilem Coury w rolach głównych.


14.03.2023 r.


„Where dreams go to die”

Film opowiada historię startów Gary Robbinsa, który trzy razy stawał na starcie The Barkley Marathon. Najbliżej sukcesu Robbins był w 2017 roku, gdy ukończył finałową, piątą pętlę, tyle że pomylił się, zgubił właściwą trasę i nie został finiszerem. W 2017 roku finisherem został John Kelly.


„Last Woman Standing. The Barkley Marathons 2019″

W 2019 roku Nicky Spinks – ambasadorka inov-8 – próbowała zostać pierwszą kobietą kończącą wyścig. W 2019 roku wystartowało 7 kobiet. Nicky wyruszyła na drugą pętlę, jednak mgła w nocy i trudne warunki pogodowe zmusiły ją do powrotu do obozu. Na drugiej pętli na trasie nie było już żadnej kobiety.

Nicky Spinks ma ponad 50 lat, za sobą raka piersi i niezwykłe rekordy w Wielkiej Brytanii – nazywana jest “Britain’s Toughest Woman”. W 2016 roku Nicky Spinks stała się najszybszą osobą – i pierwszą kobietą – która ukończyła 132-milową Double Bob Graham Round. 49-letnia wówczas Nicky dwukrotnie osiągnęła 42 szczyty i osiągnęła 54 000 stóp w czasie 45 godzin i 30 minut. W tym roku ukończyła kultowy Tor des Geants (TDG) na dystansie 330 km w 106 godzin i 15 minut, biegnąc ramię w ramię z legendarnym amerykańskim ultra biegaczem Darcy Piceu (trzykrotnym zwycięzcą Hardrock 100).


„Out There – A Journey to the Barkley Marathons”

Karel Sabbé – ultra biegacz z Belgii, który na co dzień jest dentystą – jako jedyny w 2019 roku wyruszył na 4 pętlę. Karel ma na swoim koncie kilka FKT, w tym m.in. w 2016 roku – Pacific Crest Trail oraz w 2018 r. – Appalachian Trail, za które otrzymał w 2019 roku wyróżnienie „FKT of The Year”. Niestety i Belgowi nie udało się… Czas minął, kiedy Karl był na 4 pętli…


„The Barkley Marathons 2018”

The Barkley Marathons 2018 z perspektywy jednego z uczestników – Jamila Coury, Jamil to Arizończyk w czwartym pokoleniu, potomek syryjskich uchodźców, znany również jako organizator kultowego już biegu Javelina Jundred 100 w USA.Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.

Naszym Patronom oferujemy m.in. pakiety startowe na biegi, przekazujemy produkty do testów, wysyłamy newsletter…

Kliknij w baner poniżej i poznaj szczegóły


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *