Grossglockner Berglauf

11 lipca 2021 By GÓRY & ULTRA With 411 Views

Zawodnicy z Kenii wygrywają Grossglockner Berglauf – drugi bieg Pucharu Świata w biegach górskich WMRA

11 lipca 2021 roku w Austrii podczas Grossglockner Berglauf odbył się drugi etap Pucharu Świata w biegach górskich World Mountain Running Assocation World Cup 2021. Zwycięzcami – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn – zostali biegacze z Kenii: Lengen Lokurraru oraz Joyce Muthoni Njeru.


11.07.2021 r.

Grossglockner Berglauf był drugim biegiem Pucharu Świata 2021 i był klasyfikowany jako klasyczny wyścig górski na dystansie 13 km i z łącznym przewyższeniem 1265 m+ (zobacz pełną listę wszystkich biegów w ramach Pucharu Świata – https://www.wmra.info/calendar/2021-major-events).

  • Zwycięzcą został zawodnik z Kenii – Lengen Lokurraru, który dystans 13 km z łącznym przewyższeniem 1265 m+ pokonał w czasie  1:11:48. Niemiec Abraham Filimon z czasem 1:12:34 zajął 2. miejsce. Podium zamknął Austriak – Manuel Innerhofer z czasem 1:13:44.
Zwycięzca Grossglockner Berglauf - Lengen Lokurraru

Zwycięzca Grossglockner Berglauf 2021 – Lengen Lokurraru z Kenii

  • Wśród kobiet wygrała również Kenijka – Joyce Muthoni Njeru z czasem 1:23:46. Druga była Purity Kajuja Gitonga – również z Kenii – z czasem 1:24:10. Podium kobiet zamknęła ich rodaczka Lucy Murigi z czasem 1:28:00. Brytyjka – Morgan Charlottte – która wygrała wśród kobiet podczas pierwszego biegu z cyklu Tatra Race Run, podczas rywalizacji w Austrii zajęła 10.miejsce. Włoszka Alice Gaggi – która w Zakopanem była druga – podczas Grossglockner Berglau 2021 zajęła 7. miejsce.

Joyce Muthoni Njeru – zwyciężczyni Grossglockner Berglauf 2021

 

Joyce Muthoni Njeru - zwyciężczyni Grossglockner Berglauf oraz Purity Kajuja Gitonga, która zajęła 2. miejsce podczas Grossglockner Berglauf 2021

Joyce Muthoni Njeru – zwyciężczyni Grossglockner Berglauf oraz Purity Kajuja Gitonga, która zajęła 2. miejsce podczas Grossglockner Berglauf 2021

Grossglockner Berglauf to bieg, który odbywa się w Heiligenblut, w cieniu najwyższej góry Austrii – Grossglockner (3798 m n.p.m.). Jest to już 22. edycja wyścigu, w którym od lat biorą udział najlepsi biegacze górscy z całego świata. Poprzednimi zwycięzcami są: Jonathan Wyatt, Anna Pichrtova, Andrea Mayr, Antonella Confortola, Filimon Abraham, Petro Mamu i Sarah Tunstall.

Trasa Grossglockner Berglauf zaczyna się w Heiligenblut i początkowo biegnie wzdłuż rzeki, następnie wspina się do słynnej kaplicy Briccius, obok osobliwej chaty Trogalm, a następnie prowadzi wzdłuż najdłuższego lodowca w Alpach Wschodnich. Na ostatniej prostej biegaczy czeka wyczerpująca wspinaczka 900 m do szczytu, gdzie znajduje się meta – Kaiser-Franz-Josefs-Hohe.

Pierwszy bieg w ramach cyklu odbył się 27 czerwca podczas Tatra Race Run. Zwycięzcą 24-kilometrowego biegu z łącznym przewyższeniem 1700 m+ został Marcin Kubica, wśród kobiet wygrała Brytyjka – Charlotte Morgan. Podsumowanie imprezy przeczytasz TU.

Kolejny – trzeci bieg Pucharu Świata – zaplanowano na 17 lipca podczas La Montée du Nid d’Aigle we Francji (kategoria: classic mountain). Czwarty bieg Pucharu Świata odbędzie się w Kościelisku podczas Tatra SkyMarathon (kategoria: long mountain).


Gdzie znajdziesz aktualne informacje o rywalizacji podczas biegu?

Rywalizację w ramach Tatra Race Run oraz wszystkich pozostałych biegów organizowanych w cyklu Pucharu Świata w biegach górskich WMRA World Cup 2021 można śledzić w mediach społecznościowych.

www.instagram.com/wmramountainrun
www.facebook.com/worldmountainrunningassociation
www.twitter.com/wmramountainrun
#WMRAWorldCup


World Cup

Wyścigi w ramach World Cup odbywają się od czerwca do października 2021 roku w 8 krajach.

  • Do wyboru jest 12 lokalizacji zawodów i 16 wyścigów w 3 kategoriach: short uphill; classic mountain race; long mountain race.
  • Biegacze mogą brać udział w dowolnej liczbie wyścigów, a za swoje pozycje końcowe otrzymują punkty. Ich 7 najlepszych wyników w wyścigach Pucharu Świata liczy się do ostatecznego rankingu.
  • Format punktacji ma charakter kumulacyjny. Pozycje końcowe w wyścigu Pucharu Świata WMRA wahają się od 100 punktów za pierwszy do 1 punktu za 30. miejsce. Istnieją oddzielne zawody dla mężczyzn i kobiet, a zawodnicy muszą wziąć udział w co najmniej dwóch wyścigach, aby zostać uwzględnieni w ostatecznych rankingach.
  • Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.wmra.info
  • Kalendarz biegów organizowanych w ramach World Cup znajdziecie na stronie: https://www.wmra.info/calendar/2021-major-events
  • Więcej informacji o każdym biegu znajdziecie na stronie https://www.wmra.info/news/latest-news-from-the-wmra/847-world-cup-2021-races

Aktualnymi mistrzami świata są Sarah McCormack i Andrew Douglas.


World Mountain Running Ranking

World Mountain Running Association stworzył World Mountain Running Ranking. To przejrzysty i łatwy do zrozumienia system klasyfikacji, który dostarcza sportowcom, organizatorom biegów, sponsorom i wszystkim zainteresowanym fanom biegów terenowych informacje o tym, kto jest w danym momencie najlepszym biegaczem górskim.


World Mountain Running Association

World Mountain Running Association (dawniej ICMR) powstała w 1984 roku. Od tego czasu corocznie odbywają się międzynarodowe zawody, w których startują najlepsi biegacze górscy na świecie, zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów (U20). Od 1985 do 2008 roku odbywały się one pod jurysdykcją IAAF.

Dziś WMRA organizuje również zawody dla biegaczy Masters / Veteren oraz dla zawodników poniżej 18 roku życia. Odbywają się Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich (World Cup of Mountain Running) oraz Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich Długodystansowych (World Cup of Mountain Running). Począwszy od 2021 roku we współpracy z IAAF, Trail Runnings International Association (ITRA) i International Association of Ultra Running (IAU) odbędą się połączone Mistrzostwa Świata, zapowiadające nową erę dla WMRA. Celem WMRA jest promowanie zawodów biegowych organizowanych w miejscach z piękną naturą w tle oraz sportowców w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności.

Począwszy od swoich pierwszych dużych międzynarodowych zawodów w 1985 roku, WMRA zorganizował do tej pory 37 mistrzostw świata i 22 puchary świata.


Portal runandtravel.pl jest oficjalnym polskim partnerem mediowym cyklu Pucharu Świata w biegach górskich WMRA World Cup 2021

Tags : , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *