24 marca 2022 By RUNSTYLE, RZECZY, Slider With 2336 Views

ASICS Gel-Nimbus wracają

ASICS wprowadza na rynek 24. generację butów do biegania, GEL-NIMBUS. But został wzbogacony o najnowszą, autorską technologię piankową FF BLAST PLUS. Model został oficjalnym butem Cracovia Maratonu, który odbędzie się 24 kwietnia br.


23.03.2022 

Nowa podeszwa środkowa modelu ASICS GEL-NIMBUS 24 sprawia, że but jest o około 19 gramów lżejszy od poprzednika, zapewniając jednocześnie energiczne oderwanie palców i bardziej gładkie lądowanie po każdym kroku.

Miękka siateczka cholewki oraz elastyczny panel śródstopia przedkładają się na wygodę podczas dłuższych biegów. Inne cechy obejmują dzianinową konstrukcję języka, która otula stopę, gwarantując miękkość i wsparcie. Zastosowanie gumowego materiału podeszwy zewnętrznej ASICS LITE – który jest lżejszy i mocniejszy niż standardowe materiały – pomaga z kolei poprawić trwałość, a także odporność na otarcia.

Konsekwentnie staramy się zapewnić biegaczom wysoki poziom wydajności i ochrony, aby mogli doświadczyć mentalnych korzyści płynących z ruchu. Buty są lekkie, ale bardzo wytrzymałe. Nasze cele konstrukcyjne osiągnęliśmy dzięki zaawansowanej technologii FF BLAST PLUS, która wspiera płynność i ogranicza wysiłek – powiedział Tomohiro Nagasue, dyrektor generalny ASICS odpowiedzialny za rozwój produktów.

Elementy rozwiązania FF BLAST PLUS po raz pierwszy znalazły zastosowanie w modelu NOVABLAST, który zadebiutował na rynku w 2020 r. Technologia piankowa ewoluowała w ciągu ostatnich dwóch lat, a jej finalna wersja występuje w butach GEL-NIMBUS 24 w trzech różnych wariantach w zależności od indywidualnych potrzeb oraz stylu biegania.


Patryk Sławiński, Patron portalu runandtravel.pl, miał okazję testować Asics GEL-NIMBUS 24. Co wyróżnia ten model butów biegowych? Jak sprawdziły się podczas startu? Komu poleca ten model Asicsów? Przeczytaj!


ASICS GEL-NIMBUS 24 – w wersji dla kobiet i mężczyzn – są dostępne w cenie 819,00 zł na ASICS.com, ButyJana.pl, SklepBiegacza.pl i Eobuwie.pl.

/informacja prasowa/


Jeśli publikowane na naszej stronie treści uważasz za wartościowe, możesz zostać naszym Patronem i dobrowolną wpłatą wspierać finansowo rozwój www.runandtravel.pl i naszą codzienną pracę.

Wejdź na nasz profil (kliknij baner poniżej) i zapoznaj się z zasadami. 

Tags :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *