14 marca 2023 By POLSKIE DROGI, Slider With 1673 Views

CITY TRAIL: kolejne cztery miasta zakończyły sezon

Lublin, Olsztyn, Łódź i Trójmiasto – w tych lokalizacjach biegali uczestnicy cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w weekend 11-12 marca. Były to piąte, ostatnie zawody sezonu 2022/2023 w tych miastach. Tym samym znamy już zwycięzców klasyfikacji generalnych, a część z biegaczy odebrała już pamiątkowe medale za ukończenie co najmniej 3 biegów. 

14.03.2023

Trzy biegi = medal

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl biegów w formule Grand Prix, organizowany w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano łącznie 50 biegów – po 5 w każdym z miast. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal oraz walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej 3 razy. Osoby, które ukończą 3 biegi mogą już w dniu ostatnich zawodów w swoim mieście odebrać pamiątkowy medal. To nowe rozwiązanie w CITY TRAIL.

Lublin

Sobotnie, 5-kilometrowe zawody nad Zalewem Zemborzyckim przyciągnęły 201 osób. Zwycięstwo odniósł Rafał Gontarczyk, który tym samym potwierdził, że jest najskuteczniejszym biegaczem sezonu.

Biegi CITY TRAIL to dla mnie bardzo dobry trening. Na lubelskiej trasie nie wystarczy być wybieganym, bo jest wiele zmiennych, które decydują o ostatecznym sukcesie. Grudniowe zawody, które odbyły się w świeżym śniegu sięgającym do kolan były nie tylko najbardziej wymagającymi, w jakich brałem udział. To było także najtrudniejsze przeżycie, jakie pamiętam. Chociaż jako junior startowałem w biegach górskich i zdobywałem medale, nie czuję się wyjadaczem w biegach w terenie, dlatego tym bardziej cieszę się z wygranej w przełajowym cyklu. Ten rok nie jest dla mnie łaskawy, kłopoty zdrowotne mnie nie omijają, więc na razie nie planuję konkretnie sezonu 2023. Myślę o startach na dystansie 800m na bieżni, ale czas pokaże. Rafał Gontarczyk, zwycięzca sobotniego biegu i klasyfikacji generalnej w Lublinie

Wśród kobiet najszybszą okazała się triumfatorka klasyfikacji generalnej – Dominika Łukasiewicz.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ.

W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 72 młodych sportowców.

Ostatni lubelski akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 29 marca. Lubelską odsłonę biegów wspiera Miasto Lublin.

Olsztyn

Sobotnie zawody nad Jeziorem Długim przyciągnęły 236 osób. Zwycięstwo odniósł Przemysław Flaga. Najskuteczniejszym biegaczem sezonu jest nieobecny tym razem Adrian Przybyła. Wśród kobiet najszybszą okazała się triumfatorka klasyfikacji generalnej – Magdalena Trzeciak.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 137 młodych sportowców.

Ostatni olsztyński akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 21 marca.

Łódź

W piątych zawodach sezonu w Łodzi wzięło udział 229 osób. Zwycięstwo odnieśli Patryk Stypułkowski oraz Dominika Wiecha – triumfatorka klasyfikacji generalnej. Najszybszym z mężczyzn w sezonie 2022/2023 jest Maksymilian Zawiślak, który w niedzielę nie startował.

Pomysł na start podczas CITY TRAIL w Łodzi zrodził się w tym tygodniu, po tym jak dowiedziałem się, że nie będę mógł wystartować w Akademickich Mistrzostwach Polski, które tak jak ogólnopolski finał cyklu – CITY TRAIL Gold – odbywają się 1 kwietnia. Powód jest prozaiczny – moja uczelnia nie dopełniła formalności związanych ze startem w mistrzostwach. Spojrzałem w kalendarz biegów CITY TRAIL i postanowiłem, że zrobię minimum i powalczę 1 kwietnia z najlepszymi biegaczami z całej Polski. Podczas dzisiejszej rywalizacji na linii startu pojawili się Tomasz Osmulski i Grzegorz Petrusiewicz, co zwiastowało szybkie bieganie i tak też było. Pod naciskiem kolegów udało się „złamać” 16 minut, a to na łódzkiej trasie przyzwoite bieganie. Biorąc pod uwagę śliską nawierzchnię na podbiegu i zbiegu, które pokonuje się dwa razy mogę być tym bardziej zadowolony. Do biegów przełajowych zawsze podchodzę z dużym sentymentem, lubię biegać w terenie, sprawia mi to dużo frajdy. Patryk Stypułkowski, zwycięzca niedzielnego biegu w Łodzi 

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ.

W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 127 młodych sportowców.

Ostatni łódzki akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 28 marca.

Trójmiasto

Ostatni bieg sezonu w Trójmieście odbył się w Gdańsku. Zawody w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym przyciągnęły 326 osób. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Monika Dubiella, która tym samym została triumfatorką klasyfikacji generalnej.

W tym sezonie nie było łatwo, każdy bieg był wymagający – zdecydowanie miałam z kim rywalizować. Z biegu na bieg się rozkręcałam, lecz szczególnie w pamięci zostanie mi styczniowy bieg w Gdańsku, gdzie walka o pierwsze miejsce była naprawdę zacięta i kondycyjnie bolesna. Mimo to radość na mecie była nie do opisania, cieszyłam się z odważnego tempa na pierwszych kilometrach i waleczności na końcówce. Tym razem jednak postanowiłam rozpocząć bieg trochę wolniej i z każdym kilometrem się rozpędzać. Swoboda podczas biegu, jaką czułam tylko potwierdza, że jesteśmy z trenerem na dobrej drodze w trakcie przygotowań do sezonu. W najbliższym czasie mam w planie wystartować na 5 km w Warszawie i powalczyć o nową życiówkę. Wystartuję również w zawodach CITY TRAIL Gold. Monika Dubiella, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej w Trójmieście

W męskiej rywalizacji zwyciężył tym razem Daniel Marszk. Najskuteczniejszym biegaczem edycji jest nieobecny w niedzielę Adam Głogowski.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ.

W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 109 młodych sportowców.

Ostatni trójmiejski akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 23 marca.

Puchar Siły Kobiet

Marcowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mają wyjątkową oprawę. W każdym z miast trzy najszybsze panie zostają nagrodzone w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań.

Ten sezon był dla mnie trudny, problemy ze zdrowiem wzięły górę. Nie jest łatwo biegać mocno i wygrywać z niskimi wynikami krwi. Ale uważam się za silną kobietę, pomimo problemów ze zdrowiem czy w życiu prywatnym umiem odnaleźć rozwiązania i dążę do zrealizowania swoich celów i marzeń. Dobrym tego przykładem był trzeci bieg CITY TRAIL w kończącym się sezonie. Po 2 km zaliczyłam upadek na trasie, ale nie poddałam się i do końca wierzyłam, że jeszcze jestem w stanie wygrać i tak się stało. Martyna Budziłek, druga zawodniczka w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Olsztynie

Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnymi współorganizatorami biegów w Lublinie i Łodzi są InesSport oraz Perfect Runner Lublin. Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

W najbliższy weekend biegi CITY TRAIL odbędą się w Warszawie i Bydgoszczy.

Ostatni sportowy akcent sezonu to ogólnopolski finał – bieg CITY TRAIL Gold, który odbędzie się 1 kwietnia w Warszawie. Zapisy do ogólnopolskiego biegu finałowego – CITY TRAIL Gold, podczas którego odbędzie się także bieg otwarty na dystansie 5 km trwają na www.zapisy.krokdonatury.pl. Bieg ten jest zaplanowany na 1 kwietnia w Warszawie.

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *