23 września 2022 By GÓRY & ULTRA, Slider With 357 Views

Flagstaff Sky Peaks ostatni etap Golden Trail Series

Zawody Flagstaff Sky Peaks o długości 26 km/+1266m to ostatni etap tegorocznego Golden Trail World Series oraz ostatnia szansa by dostać się do pierwszej trzydziestki i otrzymać zaproszenie do Wielkiego Finału na Maderze pod koniec października. Na starcie zobaczymy Bartłomieja Przedwojewskiego, który z pewnością będzie chciał poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.


23.09.2022

Ostatnie dwa etapy GTWS: Pikes Peak Ascent i Flagstaff Sky Peaks, dzieli zaledwie tydzień. Czas regeneracji jest więc wyjątkowo krótki. Co więcej na starcie w niedzielę staną nie tylko zawodnicy, którzy biegali w sobotnim Pikes Peak Ascent, niektórzy biegacze woleli pominąć pierwsze zawody, aby skupić się tylko na ostatnim etapie. Zawody na tym dystansie rozgrywane będą po raz pierwszy.

Foto Jordi Saragossa

Foto Jordi Saragossa

Kto pobiegnie?
Zdecydowaną faworytką wśród Pań jest oczywiście Nienke Brinkman (Team Nike Trail, Holandia). Zwyciężczyni Zegamy i Pikes Peak Ascent jest w wybornej formie. Jednak trzeba pamiętać o jej wielkiej rywalce Maude Mathys (Team Salomon, Szwajcaria), której dyspozycja rośnie z każdym startem, a która w sobotę zmusiła Nienke do dużego wysiłku. Walkę o podium poza wymienionymi zawodniczkami stoczą na pewno: Dani Moreno (Team Hoka One/Rabbit), Caitlin Fielder (Team Salomon, Nowa Zelandia), tegoroczna rewelacja cyklu Sophia Laukli (Team Salomon, USA), Sara Alonso (Team Salomon, Hiszpania), Blandine L’Hirondel (Team Evadict, Francja), Caitlin Fielder (Team Salomon, Nowa Zelandia), Élise Poncet (Team Sidas X Matryx, Francja), Bailey Kowalczyk (Team Salomon, USA). oraz Marcela Varsinova (Team Salomon, Czechy).
Jeśli chodzi o mężczyzn to podobnie jak u kobiet, tylko dwóch zawodników z pierwszej dziesiątki cyklu nie wzięło udziału w Pikes Peak Ascent. Jednym z nich jest Manuel Merillas (Team Scarpa, Hiszpania). Hiszpan, który był na podium w Zegamie i Strandzie z pewnością będzie chciał odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w GTWS tuż przed Wielkim Finałem. Poza tym pretendentów do zwycięstwa jak zwykle mnóstwo: Rémi Bonnet (Team Salomon/Red Bull, Szwajcaria), Daniel Osanz (Team Adidas Terrex, Hiszpania), Francesco Puppi (Team Nike Trail, Włochy), Eli Hemming (USA), Anthony Felber (Team Sidas X Matryx, Francja), Sylvain Cachard (Team Hoka One One, Francja) Roberto Delorenzi (Team Vibram, Szwajcaria) czy Jacob Hojnacki (USA), lokalny biegacz z naprawdę imponującymi wynikami. Z pewnością z dobrej strony będzie chciał się pokazać Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon, Polska), który sam przyznał, że oczekiwał po sobotnim starcie nieco więcej. Bartek, który z powodu kłopotów zdrowotnych przystąpił do rywalizacji w drugiej części sezonu, potrzebuje punktów. Awans Polaka do Wielkiego Finału jest raczej niezagrożony, ale Bartek potrzebuje pokaźnej zdobyczy punktowej, żeby w Wielkim Finale odegrać znaczącą rolę.

Foto Lars Gebraad

Foto Lars Gebraad

Flagstaff Sky Peaks to szósta i ostatnia szansa na zdobycie punktów i zajęcie wysokiego miejsca przed Wielkim Finałem. Kto w pełni się zregenerował po sobotnim biegu Pikes Peak? Kto będzie najszybszy na drugim amerykańskim etapie cyklu?

Start zawodów o 7:30 (czasu lokalnego) 25 września we Flagstaff.

Więcej informacji na www.goldentrailseries.com

/informacja prasowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *