Bartek Przedwojewski i Marcin Rzeszótko / ©️GoldenTrailSeries®️ – Azores Trail Run®️/ fot. Martina Valmassoi

14 stycznia 2024 By GÓRY & ULTRA, Slider With 710 Views

Golden Trail National Series 2024 z wielkim finałem w Tatrach

Już od pierwszej edycji, która odbyła się w 2019 roku, Golden Trail National Series stała się prestiżową serią biegów górskich, zyskując wielu fanów i uwagę całej społeczności biegowej. Każdy kolejny rok przynosił coś nowego i niezwykłego. Tak będzie i tym razem! Golden Trail National Series 2024 zakończy się finałem w Tatrach z udziałem czołowych sportowców świata. Warto tam być.


14.01.2024

Największą zmianą i nowością jest wzbogacenie cyklu o bieg w Polsce – Tatra SkyMarathon. Impreza będzie jednocześnie biegiem finałowym GTNS, a na linii startu pojawią się czołowi biegacze nie tylko z Czech, Polski i Słowacji, ale z całego świata, ponieważ wyścig będzie także częścią cyklu Golden Trail World Series. Można się zatem spodziewać, że w Tatrach o cenne punkty będzie walczyć szeroka światowa elita. 

Na najlepszych biegaczy z Czech, Słowacji i Polski, którzy wezmą udział w cyklu GTNS, czekają nagrody finansowe. Udział w biegu finałowym, tj. Tatra SkyMarathon, daje także możliwość zdobycia zaproszenia na Finał GTWS – Golden Ticket – w którym będzie można zmierzyć się z najlepszymi biegaczami z innych serii GTNS rozgrywanych na całym świecie. Zawodnicy powalczą o koronę króla i królowej prestiżowej światowej serii. Miejsce i trasy wielkiego finału Golden Trail World Series są jeszcze owiane tajemnicą. 

Golden Ticket, czyli zaproszenie na Wielki Finał GTWS, otrzyma dwóch najlepszych mężczyzn i dwie najlepsze kobiety w rankingu punktowym (regulamin i system punktacji można znaleźć na stronie www.goldentrailseries.com). W tym roku pojawia się jednak nowość, ponieważ oprócz czołowych biegaczek i biegaczy cyklu GTWS, na finał zostaną zaproszeni również biegacze z kategorii U23. Dzięki temu szansę posmakowania atmosfery dużej imprezy będą mieli także młodzi, dobrze zapowiadający się biegacze.


Kalendarz Golden Trail National Series CZE/SVK/POL 2024

Tegoroczna edycja składa się łącznie z 5 wyścigów, z czego 4 to wyścigi kwalifikacyjne, a ostatni – Tatra SkyMarathon – jest wyścigiem finałowym. Aby znaleźć się w rankingu, biegacze muszą wystartować i zdobyć punkty w dwóch wyścigach części kwalifikacyjnej, a następnie stanąć na starcie wyścigu finałowego.

 • 28.04.2024 SALOMON DRAGON TRAILS (SVK)
 • 25.05.2024 SALOMON VALAŠSKÝ HRB (CZE)
 • 19.07.2024 GOLDEN MOUNTAINS TRAIL (POL)
 • 10.08.2024 SALOMON JESENICKÝ MARATON (CZE)
 • 17.08.2024 TATRA SKYMARATHON (POL)

 

W biegach z cyklu Golden Trail National Series może wziąć udział każdy biegacz, nie tylko zawodnicy z czołówki. Każdy może zdobywać punkty i walczyć o podium. Golden Trail National Series to wspaniała atmosfera,doskonale przygotowane zaplecze sportowe i radość z obcowania z górami. Tradycyjnie już wszystkie biegi mają przygotowany program dla całej rodziny, a biegacze mają do wyboru kilka różnych tras i dystansów.


Światowy cykl GTWS rozrasta się…

Ciekawe zmiany nastąpiły również w Golden Trail World Series. Poza kultowymi wyścigami, takimi jak Zegama czy Sierre-Zinal, biegacze i kibice będą mogli śledzić zmagania zawodników w dwóch nowych wyścigach – w Japonii i w Chinach. 

Wszystkie wyścigi Golden Trail World Series będą transmitowane na żywo w YouTube i Facebooku, a wybrane wyścigi także na platformie Eurosport. To będzie świetna okazja, aby obejrzeć zmagania najlepszych biegaczy „na żywo”. A będzie co oglądać – w końcu oprócz sławy, na najlepszych będzie czekało łącznie 300 000 euro!


Kalendarz Golden Trail World Series 2024

 • 20.04.2024 KOBE TRAIL (JAP)
 • 27.04.2024 FOUR SISTERS MOUNTAIN TRAIL (CHN)
 • 26.05.2024 ZEGAMA AIZKORRI (ESP)
 • 30.06.2024 MARTAHON DU MONT BLANC (FRA)
 • 10.08.2024 SIERRE-ZINAL (SUI)
 • 17.08.2024 TATRA SKYMARATHON (POL)
 • 14.09.2024 HEADLANDS (USA)
 • 22.09.2024 MAMMOTH 26K (USA)
 • 17.10.2024 GRAND FINAL 

Więcej informacji na www.goldentrailseries.com

/informacja prasowa/


Jesteś naszym Czytelnikiem? Dołącz do naszych Patronów i w ramach Patronite.pl wspieraj rozwój portalu ruandtravel.pl.


Tags : ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *